Встигнути все до 17 години: Укренерго оприлюднило графіки відключень світла 26 червня

Станом на 26 червня без енергоживлення залишаються 466 населених пунктів

Укренерго
Укренерго про ситуацію зі світлом станом на 26 червня

В Україні обмеження постачання електроенергії 26 червня діють протягом доби. Найбільший обсяг відключень світла з 17:00 до 23:00. Крім того, запланований імпорт електроенергії з 5 країн. Про це повідомили в Укренерго. 

Інформацію про те, як саме це впливає на графіки погодинних відключень світла у кожній області, дивіться на офіційних сайтах обленерго та на їхніх майданчиках у соціальних мережах. Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже восьми з початку цього року ракетних ударів ворога по енергосистемі України. Для подолання дефіциту залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Протягом доби заплановано імпорт з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 25 026 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 200 МВт. На ранок 26 червня без енергоживлення залишаються 466 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях. З технічних причин є знеструмлення в Запорізькій області.

 Міненерго про складну ситуацію в енергосистемі України

Міністр енергетики України Герман Галущенко розповів про складну ситуацію в енергосистемі України. Вона склалася внаслідок масованих російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

«Ми втратили близько 9 ГВт потужності, найбільше постраждали теплова та гідрогенерація, підстанції передачі електроенергії. Наразі ми вимушені застосовувати обмеження для споживачів. Та ворог не зупиняє своїх атак, тож ми працюємо над тим, щоб максимально наростити потужності генерації до наступної зими. Важливе значення має кожен додатковий мегават», - наголосив Галущенко.

Очільник Міненерго зазначив, що, окрім ремонтів, на пошкоджених об’єктах здійснюються підготовчі роботи для нарощування потужностей розподіленої генерації – встановлення газових турбін, газопоршневих установок та об’єктів відновлюваної енергетики. Варто додати, що Швеція вже внесла до Фонду підтримки енергетики України понад 25 мільйонів євро та анонсувала додатковий внесок на 42,5 мільйони євро. Крім цього 12,7 мільйона євро спрямують на підтримку енергетики через Програму розвитку ООН в Україні. Також з початку повномасштабного російського вторгнення Україна отримала від Швеції 171 вантаж гуманітарної допомоги для підтримки енергетичного сектору загальною вагою понад 1 650 тонн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube