Як обчислити заробітну плату для призначення пенсії, якщо втрачені документи, пояснили в Пенсійному фонді

До Пенсійного фонду звернулися з питанням, чи можливо обчислити заробітну плату для призначення пенсії в разі втрати документів, в ПФУ дали відповідь

Пенсійний фонд
ПФУ надає відповіді на актуальні питання українців

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. Якщо особа втратила документи, то механізм, який регулює призначення пенсії в такому разі – існує. Про це розповіли в Управлінні Пенсійного фонду Миколаївської області.

До Пенсійного фонду звернулися з питанням, чи можливо за зверненням особи за призначенням пенсії у разі втрати документів про нараховану заробітну плату, за наявності підприємства, де працювала особа,  обчислити заробітну плату для призначення пенсії, виходячи з розміру середньої зарплати за відповідною професією, якщо у заявника починаючи з 01.07.2000 є 10 років страхового стажу? У фонді надали таку відповідь:

«Відповідно до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або за умови, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв», - пояснили фахівці.

Порядком визначення заробітної плати для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату затверджено постановою Кабінету Міністрів України. В документі визначено, що цей Порядок встановлює механізм визначення заробітної плати для призначення пенсії застрахованої особи. 

«Оскільки у заявника наявні більше ніж 60 календарних місяців страхового стажу після 01.07.2000, відсутні підстави для обчислення заробітної плати для призначення пенсії, виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією на зазначеному підприємстві, що склалася у кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати», - відповіли в ПФУ.

Розширено функціонал кабінету страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду України

В Пенсійному фонді повідомили, що відтепер роботодавці в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України мають можливість у режимі реального часу подавати відомості про прийняття працівника на роботу, його переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасове припинення / відновлення дії трудового договору.

"Для подання відомостей через кабінет страхувальника пункт меню “Комунікації з ПФУ” доповнено опцією “Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)” / “Повідомлення про зміни в трудових відносинах”, - пояснили в ПФУ.

Там додали, що у разі подання роботодавцем зазначених відомостей через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України дані в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування оновлюються впродовж доби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube