Як передати показання з лічильників, не виходячи з дому: поради Нафтогазу

У Нафтогазі нагадали, як можна передати показання онлайн

Нафтогаз
Газ, платіжки

Громадяни щомісяця повинні своєчасно передавати показання з лічильників за комунальні послуги. Зокрема, це стосується газу. У Нафтогазі нагадали, як це можна зробити, не виходячи з дому.

Така інформація з'явилася на офіційній сторінці "Нафтогаз". Зазначається, що передавати показання потрібно навіть у тому випадку, якщо родина тимчасово не проживає в будинку та не користується газом. Для цього можна, наприклад, попросити передати дані з лічильника. Це потрібно робити для того, щоб облгаз отримував коректні дані та правильно нараховував суми до сплати у платіжки.

У Нафтогазі пояснили, що якщо своєчасно не передавати показання з лічильників, то облгази будуть вимушені нараховувати плату за блакитне паливо інакше. В такому випадку для розрахунку використовують показник щомісячного планового обсягу споживання. Тому сума може виявитися навіть більше, якщо порівнювати з фактичним споживанням. Саме з цієї причини експерти закликають не забувати передавати показання з лічильників. 

Передати дані можна онлайн, не виходячи з дому. Для цього можна обрати один із таких способів:

Варто нагадати, що передавати показники за споживання газу необхідно з 1 по 5 число щомісяця. Також слід враховувати, що громадяни оплачують ще й транспортування газу. Це фіксована вартість, яка буде додаватися до платіжки автоматично.

Тарифи на газ в Україні

 В Україні більшість домогосподарств є клієнтами Нафтогазу. Вони оплачують блакитне паливо за тарифом у розмірі 7,96 гривні за кубічний метр. При цьому в інших операторів тарифи відрізняються. Зокрема, постачальники надають громадянам газ за такою вартістю:

  • СвітлоГаз - 9,99 гривні за кубометр;
  • Прикарпатенерготрейд - 7,98 гривні за кубометр;
  • Полтавагаззбут - 7,99 гривні за кубометр;
  • Львівенергозбут - 8,2 гривні за кубометр;
  • Еру людям - 7,7 гривні за кубометр.

Варто зауважити, що в Україні наразі діє мораторій на збільшення тарифів на низку комунальних послуг. Зокрема, це стосується газу. Тому тарифи на блакитне паливо для населення не будуть збільшуватися щонайменше до весни 2024 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube