Де платять більше: які кеш-беки та бонуси пропонують українські банки

Високі ставки за депозитами на фоні зниження облікової ставки банки дозволити собі не можуть, проте чимось потрібно приманювати до себе клієнтів, тому в хід йдуть пам’ятні монети та винагороди за великі депозити

банк, гроші, вклад
Українців цікавлять привабливі умови розміщення коштів

Щоб заманити до себе клієнтів банки обіцяють виплачувати кешбек (повернення частини витрачених коштів – ред.), бонуси до депозитів, винагороду за програмою «Запроси друга» та розіграш iPhone. Наприклад, за розміщення коштів у банку може бути бонус до 1% від суми вкладу, а найбільший кешбек у березні складав 10% за покупки у кіно. Як банки боряться за увагу клієнтів сайт «Мінфін» розповів 29 березня 2024 року. 

Одна із розповсюджених програм лояльності - це кешбек. За цією схемою банки діляться частиною своїх доходів, щоб більше людей користувалися саме їх послугами. За даними «Мінфіну», кешбек виплачують 17 українських банків (включаючи необанки):

  1. А-Банк,
  2. Акордбанк,
  3. Банк Глобус,
  4. Банк інвестицій та заощаджень,
  5. Креді Агріколь Банк,
  6. Кристалбанк,
  7. Піреус,
  8. Полікомбанк,
  9. ПУМБ,
  10. РВС Банк,
  11. Сенс Банк,
  12. Таскомбанк,
  13. Укрсиббанк,
  14. Юнекс Банк,
  15. izibank,
  16. monobank,
  17. sportbank.

Ще три банки (Укргаз, Радабанк та Кредобанк) зараз не виплачують кешбек, але планують робити це незабаром. Акцію з виплати кешбеку запустив Приватбанк, але вона діє лише до кінця травня, і кошти нараховуються тільки за розрахунки з кредитного ліміту. Також Приват пропонує кешбек за покупки в окремих категоріях, наприклад, зараз за кіно та розваги.

Розмір повернутих коштів відрізняється за категоріями та становить від 0,5% до 20%. Можна обрати, на що найчастіше витрачаються гроші та під'єднати кешбек за такою категорією.

«Якщо ж говорити про таку популярну категорію, як «продукти харчування», то тут найвищий кешбек за розрахунок власними коштами становив 2% — його пропонував Глобус», - йдеться у матеріалі.

Гроші за депозити

Сайт «Мінфін» пише, що коли Нацбанк знижує облікову ставку, донизу йдуть і відсотки за депозитами. Зараз за річними вкладами у гривні середня ставка становить 13,3%, хоча ще пів року тому була 13,8%, а влітку досягала майже 15%. Наразі 48 банків дають можливість отримати підвищений дохід за депозитом від 0,5−1%.

«Найчастіше фінустанови пропонують збільшені відсотки, коли сума депозиту перевищує визначену межу, такі пропозиції є у 20 банках. У різних випадках ця сума може становити від 100 тис. і до 10 млн грн», - написано у дослідженні.

Незвичайну пропозицію підготував А-Банк: якщо клієнт перерахує гроші на картку цього банку з картки чи рахунку іншого, і оформить вклад Online, фінустанова нарахує йому трансфер-бонус у розмірі 0,5% на рахунок кешбеку.

Ще креатив від банків: Таскомбанк дарує пам'ятну монету при відкритті вкладу від 150 тис. грн саме у відділенні.

Незвичні акції банків

Сенс Банк використовує програму «Запроси друга», у якій потрібно запросити клієнта, який ніколи не користувався послугами цього банку. Відразу після відкриття картки в мобільному додатку Sense SuperApp і нинішній, і новий клієнт отримують 100 бонусів Cash'u. Це бали, якими виплачується кешбек і їх можна обміняти на гривні.

Також, Кредобанк надає бонус 500 грн на рахунок кожному працівнику зарплатного проєкту після виплати йому першої зарплати. А у Кристалбанку є можливість виграти 1 тис. чи 5 тис. грн за відкриття пенсійної картки.

Крім цього, банки полюбляють розігрувати серед клієнтів нові iPhone. Такі акції проводить Ощадбанк (треба розрахуватися дитячою карткою від MasterCard), Таскомбанк (за розрахунки карткою Very Card), А-Банк (за перекази за кордон із валютної картки), Піреус (за розрахунки карткою Visa), Райффайзен (основна умова — встановити застосунок банку).

Акції організовують також системи платіжних карток. Visa для власників всіх карток пропонує безкоштовний доступ до відеосервісу Sweet.tv (варто розраховуватись на певну суму щомісяця) і знижки у громадському транспорті Києва та Львова. Своєю чергою MasterCard надає знижки на квитки Укрзалізниці, покупки в Fozzy та на сайті Сільпо.

Які з українських банків найбільше судяться з клієнтами

У судовому реєстрі можна знайти понад мільйон документів, пов’язаних з судами банків зі своїми клієнтами. Найчастіше ці справи стосуються повернення кредитів. Втім, за статистикою 2023 року лише 6% боргів українських боржників вдалося погасити, у 2022 році – 5% боргів. У топі по судах найбільші банки України: ПриватБанк, Універсал Банк, А Банк, Сенс-Банк, ПУМБ.

«Банку завжди простіше стягнути борг, якщо кредит чимось забезпечений або є поручитель чи є заставне майно. Банк може забрати у проблемного клієнта цей предмет (залишений як заставу), продати або передати у власність банку та коштом цього погасити заборгованість. Якщо такого майна немає, стягнути заборгованість набагато складніше», - пояснив юрист Станіслав Ліфлянчик.

Інформатор писав, що держава готує продаж Сенс Банку та Укргазбанку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube