З 1 квітня в Україні в багатьох пенсіонерів збільшаться виплати, а також проведуть перерахунок для працюючих пенсіонерів
У квітні 2024 року в Україні зростуть пенсії українців, які старші за 65 років. Це стосується громадян, які мають повний страховий стаж. Крім того, виплати для працюючих пенсіонерів будуть перераховані.
Як передає NV, з 1 квітня в Україні збільшують мінімальну заробітну плату (з 7 100 до 8 000 гривень. Відповідно, зростуть виплати для пенсіонерів, які старші за 65 років та мають повний страховий стаж (30 років для жінок, 35 років для чоловіків). Для цієї категорії мінімальна виплата зросте з 2 840 до 3 200 гривень (40% від мінімальної зарплати).
Також із 1 квітня 2024 року в Україні проведуть автоматичний перерахунок пенсійних виплат для громадян, які продовжують працювати після виходу на заслужений відпочинок. Надбавка буде залежати від оновленого страхового стажу громадянина.
У зв'язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати в Україні з квітня 2024 року зросте розмір грошової допомоги у осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Зокрема, громадянам, яким починаючи з 2014 року:
Також збільшиться надбавка у тих, хто має право на доплату до пенсії за віком. Йдеться про громадян, які старші за 70, 75 та 80 років, виплати яких менш як 10 340,35 гривні. Компенсація виплачується така:
Також у квітні українські пенсіонери зможуть отримати фінансову допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН). Право на отримання грошової допомоги в тих громадян, які отримують пенсії менш як 3 250 гривень, а також проживають на територіях активних або можливих бойових дій, і не отримували додаткових грошових виплат від міжнародних організацій (або фінансової допомоги на проживання ВПО) з 1 березня 2023 року. Виплати будуть нараховані автоматично, без додаткових звернень на банківську картку або через Укрпошту.
Нерідко може статися так, що підприємство, де працював громадянин, ліквідується. В такому випадку важко (а інколи й неможливо) отримати довідку про зарплату, яка потрібна для оформлення пенсії. За словами адвокатки Віри Тарасенко, найпростіший спосіб - це звернутися до підприємства, щоб вони знайшли потрібну інформацію в архівах.
"Якщо підприємство вже ліквідоване, насамперед потрібно звернутися до Держархіву у вашій області за місцезнаходженням підприємства. І запитати у Держархіві дані щодо вашої заробітної плати на конкретному підприємстві", - зауважила експертка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.