Постачальники газу назвали тарифи, які діятимуть до кінця квітня наступного року
12 постачальників газу оприлюднили свої тарифи, які діятимуть до кінця квітня 2025 року. Вартість блакитного палива для населення не буде зростати. Зокрема, це стосується компанії Нафтогаз, послугами якої користується найбільше споживачів (приблизно 98%).
Як передає ГазПравда, постачальники не змінили свої річні пропозиції. Залежно від компанії вартість кубометра газу в Україні коливатиметься від 7,70 до 9,99 гривні. Такими тарифи будуть до кінця квітня 2025 року. Проте два постачальника (Еру Людям та Галнафтогаз) вказали кінцевою датою річної ціни серпень 2024 року.
Більшість домогосподарств користуються послугами Нафтогаз. У цієї компанії тариф становить 7,96 гривні за кубічний метр. За цим тарифом українці платитимуть як мінімум до кінця квітня наступного року.
Які тарифи встановили постачальники:
Голова правління НАК Нафтогаз Олексій Чернишов зазначив, що опалювальний сезон 2023−24 років став першим в історії нашої держави, який пройшов виключно на блакитному паливі українського видобутку.
"Безумовно, загальний обсяг споживання об'єктивно став меншим. Зі зрозумілих причин. Багато людей поїхали в інші країни — стало менше споживачів. Деякі індустріальні гіганти припинили своє існування, деякі скоротили обсяги виробництва — економіка стала меншою. Але також збільшення видобутку — як державними компаніями, так і приватними видобувниками — призвело до того, що на сьогодні ми повністю збалансовані", - зазначив він.
Наразі Нафтогаз планує збільшувати видобуток. Зокрема, за першу чверть 2024 року видобуток збільшено на 12% порівняно з відповідним періодом минулого року. Також перевиконаний план на понад 60 мільйонів кубометрів.
"Тому наша наступна мета — нарощувати видобуток, готуючись до можливого збільшення споживання. Крім того, сподіваюся, що ми будуватимемо нову Україну як енергоефективну державу — державу, яка відповідально ставиться до енергії. Сьогодні ми є однією з найменш енергоефективних країн в Європи. І ми маємо змінюватися. Також ми маємо готуватися до лібералізації цін на енергоносії. Все це буде призводити до балансу споживання і видобутку", - підкреслив Олексій Чернишов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.