Йдеться про приміщення на підвальних, цокольних, перших поверхах, де можна тимчасово перебувати, щоб захиститися від небезпек і засобів ураження під час повітряної тривоги
13 серпня Уряд затвердив постанову про Порядок реалізації експериментального проєкту щодо створення в будівлях і спорудах закладів освіти захищених просторів (приміщень для фізичного захисту).
За цією постановою визначаються вимоги щодо створення в закладах освіти захищених просторів. Йдеться про приміщення на підвальних, цокольних, перших поверхах, де можна тимчасово перебувати, щоб захиститися від небезпек і засобів ураження під час повітряної тривоги.
Цей порядок стосується тих шкіл, які розташовані на території громад із задовільним та/або помірним рівнями ризику, визначеними Методикою. І де учасники освітнього процесу не забезпечені сховищами та протирадіаційними укриттями.
Важливо, що використання таких просторів є тимчасовим і засновники закладів освіти зобовʼязані облаштувати протирадіаційні укриття або споруди подвійного призначення.
Щоб максимально гарантувати учням безпечні умови для здійснення очного навчання, Порядок визначає вимоги до облаштування захищених просторів, серед них:
ОВА та органи місцевого самоврядування впродовж одного місяця з дня набрання чинності постановою мають розробити та затвердити план заходів з облаштування захисних споруд цивільного захисту на період до кінця 2027 року та забезпечити його реалізацію.
Гарячу лінію створено для батьків, школярів, освітніх управлінців, вчителів, керівників департаментів освіти, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Про що ви зможете дізнатись:
Розклад автоматично озвучується в голосовому меню. Більше інформації про комплексну політику «Школа офлайн» та заплановані зміни в школах читайте на спеціальному вебсайті від МОН, де регулярно публікують корисні матеріали.
«Школа офлайн» — комплексна політика міністерства освіти і науки України, яка реалізується у співпраці з профільним віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Її мета — повернути дітей до безпечного очного навчання, а там, де це неможливо, — створити умови для якісної та ефективної дистанційної освіти.
Наразі майже 1 мільйон дітей навчається онлайн: приблизно 600 тисяч в Україні, ще майже 400 тисяч за кордоном. Дистанційне навчання — один із найбільших викликів для держави. Дистанційна освіта не дає змоги дітям соціалізуватися й розвивати м’які навички. Під час знеструмлень учні не можуть навчатися або ж зовсім не мають потрібних для уроків гаджетів. Також один із найважливіших аспектів — безпека. Неможливо проконтролювати, щоб усі діти, які навчаються онлайн вдома, спускалися в укриття під час повітряних тривог. Саме тому впроваджують комплексну політику «Школа офлайн», яка надасть доступ до безпечної очної освіти, а також дозволить підвищити якість дистанційного навчання, якщо вихід офлайн неможливий.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.