З початку року Мінфін залучив понад $3 мільярди внутрішніх запозичень: що це означає

Читать на русском

За перші три місяці 2024 року Міністерство фінансів України залучило $3,1 млрд для фінансування дефіциту бюджету за рахунок внутрішніх запозичень

Читать на русском
Мінфін
Фінансові потреби України в умовах війни є значними

За перші три місяці 2024 року Міністерство фінансів України залучило $3,1 млрд для фінансування дефіциту бюджету за рахунок внутрішніх запозичень

Міністерство фінансів України залучило $3,1 млрд для фінансування дефіциту бюджету. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко на зустрічі фінансового блоку G7 у рамках робочого візиту до Вашингтону. Про деталі заяви пише 19 квітня Мінфін.

За словами Сергія Марченко, економіка України адаптувалася до повномасштабної війни і продовжує втримувати фінансову стабільність.

«Уряд демонструє свою ефективність. У І кварталі доходи бюджету збільшились на 62% у порівнянні до І кварталу 2023 року. Це на 13% більше аніж планові показники. За перші три місяці 2024 року Мінфін залучив $3,1 млрд для фінансування дефіциту бюджету за рахунок внутрішніх запозичень», — зазначив міністр фінансів.

Проте, всі ці заходи мають обмежений ефекти. Фінансові потреби України в умовах війни є значними, міжнародна підтримка продовжує бути життєво необхідною.

«Важливо знайти механізми як забезпечити Україну необхідними засобами вже зараз. Саме тому нам потрібно пришвидшити розробку процедур використання заморожених російських активів для потреб України. Ці кошти потрібні Україні для якнайскорішої перемоги», — сказав під час виступу Марченко.

При цьому, Сергій Марченко відзначив зусилля країн G7, ЄС та МФО, які мали вирішальне значення для підтримки економічної та фінансової стабільності в Україні з початком повномасштабної війни. Окрім того, Марченко наголосив на заходах Мінфіну для збільшення власних надходжень держбюджету, як результат — зменшення потреби у зовнішньому фінансуванні.

Фінансові потреби України 

До кінця 2024 року потреба у зовнішньому фінансуванні залишається 27 мільярдів доларів. Вже є запевнення від ЄС на суму близько 12,5 мільярдів доларів, МВФ – 4,5 мільярда доларів та інших. Критично важливим питанням є затвердження Конгресом США пакету допомогу Україні. Мінфін вже веде активний діалог з міжнародними партнерами щодо залучення фінансових ресурсів у 2025 році. Для забезпечення передбачуваності необхідно вже зараз розробити план, як збалансувати держбюджет 2025 року. Одним із практичних рішень має стати використання заморожених російських активів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.