Жінка вимагає від ПриватБанку компенсацію у 600 тисяч гривень через сплачену на користь банку комісію - що вирішив суд

Читать на русском

Суд з'ясував, що з 6 липня 2022 року ПриватБанк встановив комерційний курс валютообміну для безготівкових операцій

Читать на русском
ПриватБанк
Жінка вимагає від ПриватБанку компенсацію у 600 тисяч гривень

Суд з'ясував, що з 6 липня 2022 року ПриватБанк встановив комерційний курс валютообміну для безготівкових операцій

Жінка здійснила у касі ПриватБанку валютообмін. Однак під час спроби зробити це самостійно дізналась про переплату. Вона вимагає фінустанову компенсувати їй 600 тисяч гривень

Як вказується у рішенні Київського районного суду Одеси, 29 вересня 2022 року жінка у відділенні банку ПриватБанку здійснила валютообмін 100 доларів, решту 5 500 доларів внесла на картковий рахунок. Під час спроби через інтернет-банк здійснити валютообмін 2 400 доларів на інший рахунок, сума конвертації дорівнювала 87 765 гривень замість очікуваної 98 880 гривень (2 400 * 41,2). Тобто курс 87 765 /2 400 = 36,569, різниця 11 114 гривень. Внаслідок таких обставин її завдана шкода, вона була вимушена замовляти готівку, сплачувати на користь банку комісії, здійснювати валютообмін, зараховувати гривні на картковий рахунок.

Суд з'ясував, що з 6 липня 2022 року ПриватБанк встановив комерційний курс валютообміну для безготівкових операцій. У першу чергу це стосується курсів конвертації за картковими продуктами: зняття готівки та перекази в гривні в Україні з валютних карток, а також усі види операцій у валюті за кордоном із використанням гривневих карток.

"Однак, залишилось незрозумілим, чому позивачка вирішила скористатися цією пропозицією майже через 4 місяці після публікації вищезазначеної інформації, не перевіривши при цьому що вона від 06.07.2022 року діяла на момент здійснення нею валютообміну, а саме 29.09.2022 року", - йдеться у матеріалах справи.

 Яким було рішення суду? 

Жінці відмовили у задоволенні позову. Вона не надала суду доказів того, що перед тим, як здійснити банківські операції з картками, звернулась за консультацією до менеджерів у відділені або на гарячу лінію ПриватБанку.

"Щодо тверджень, що позивачка не змогла зняти готівку в касі у розмірі 5 500 доларів, з вини ПриватБанку, то такі твердження спростовуються постановою від 24 лютого 2022 року № 18" Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану". Відповідно до п. 3 вказаної постанови, заборонено видачу в Україні готівкових коштів у гривнях з рахунку клієнта в національній валюті в обсязі, що перевищує 100 тисяч гривень у день (без урахування комісії банку). Вимоги в частині стягнення з відповідача суми завданої моральної шкоди в розмірі 600 тисяч гривень не підлягають задоволенню, оскільки вину відповідача не встановлено і існування такої шкоди не доведено", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.