Житель Львівщини вирішив оформити субсидію, але ЦНАП відмовляє - у чому справа та яким було рішення суду

У ЦНАПі чоловіку порадили звернутися до суду

ЦНАП
Чоловік для оформлення субсидії вирішив зняти з реєстрації брата, який не проживає у його квартирі, але ЦНАП йому відмовив

Чоловік є власником квартири, також у ній зареєстрований, проте не проживає його рідний брат. Він звернувся до ЦНАПу з вимогою зняття його з реєстрації, але отримав відмову. Виявилось, що він зник безвісти на війні, тож спочатку потрібно через суд визнати брата безвісти зниклим, а вже потім оформлювати субсидію. Про це йдеться у рішенні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області, опублікованому 3 квітня 2024 року.

Громадянин звернувся до Центру надання адміністративних послуг з заявою про зняття з реєстрації свого брата, оскільки той пропав безвісти у вересні 2014 року, жодних відомостей про його місце перебування немає, а зняття з реєстрації необхідне для оформлення субсидії. При огляді підтверджувальних документів про те, що брат чоловіка не проживає з 2014 року і зник безвісти, в усній формі адміністратори ЦНАП повідомили, що йому потрібно звертатися до суду про визнання брата безвісти зниклим для подальшого зняття його з реєстрації. За таких обставин він змушений звернутися до суду даною заявою.  

У період з 07.07.2014 року, згідно з довідкою, брат чоловіка брав безпосередню участь в антитерористичній операції. 12 вересня 2014 року з військової частини повідомили, що він зник безвісти під час бою 4-5 вересня 2014 року. 

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. Суд визнав його брата безвісно відсутнім. У випадку наявності у його власності нерухомого чи рухомого майна, виконавчому комітету Стебницької міської ради встановити над ним опіку.

"Головою правління ОСББ «Калнишевський 6» видано довідку від 26.02.2024 року, про те, що чоловік є власником квартири. Разом з ним проживають: особа (не проживає за даною адресою з 15.09.2014 року, ст. 146 ч. 1 Кримінального кодексу України), брат. Відповідно до ч. 1 ст. 43 ЦК України, фізична особа може бути визнана безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про її місцеперебування. При визнанні особи безвісно відсутньою застосовується презумпція, що особа є живою, однак встановити її місце знаходження у цей час неможливо, причому вказана презумпція має спростовний характер. За таких обставин, суд вважає, що заява підлягає до задоволення. Разом з тим, суд роз'яснює, що у разі появи фізичної особи, яку було визнано безвісно відсутньою, або одержання відомостей про місцеперебування цієї особи, особою, яку було визнано безвісно відсутньою, або іншою зацікавленою особою може бути подано заяву до суду за місцеперебуванням особи або до суду, який ухвалив рішення про визнання особи безвісно відсутньою, про скасування рішення про визнання особи безвісно відсутньою в порядку, передбаченому ст. 309 ЦПК України", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube