Хоча золото, як і раніше, лідирує з великим відривом, паперам IT-компаній віддають перевагу майже третина інвесторів
Акції Nvidia та інших технологічних компаній конкурують із золотом як найкращий захист від інфляції. Це показало опитування, проведене Bloomberg серед інвесторів. Детально про результати пише Мінфін.
Акції американських технологічних гігантів найкращим захисним активом за умов високої інфляції назвали 30,4% учасників опитування Bloomberg Markets Live Pulse. Це друге місце серед чотирьох категорій. Золото найкращим варіантом для хеджування ризиків вважають у півтора раза більше респондентів — 46,4%. На третьому місці (18,1%) опинилися всі решта активів, окрім біткоїну, який окремою категорією обрали 5,1% опитаних.
«Результати опитування відображають домінуючу роль, яку такі технологічні гіганти, як Nvidia, Amazon чи Meta, відіграють на фінансовому ринку США, вважає Bloomberg. Вплив цих компаній на економіку зростає, що дозволяє їм стабільно отримувати прибуток. Це, зі свого боку, підживлює ралі акцій та вселяє в інвесторів упевненість, що папери продовжать бути надійним джерелом доходу», - пише агентство.
Акції Nvidia подорожчали у понад шість разів, відколи інфляція перевищила цільове значення влади США в 2% у березні 2021 року, повідомив Bloomberg. Навіть Apple, акції якої у 2024 році відчутно подешевшали, за три роки зросла на понад 50%, що випереджає зростання основного індексу американського ринку S&P 500, який додав близько 30%. Але, як й інші акції зростання, папери технологічних компаній чутливі до інфляції та ставки ФРС, оскільки їхня вартість багато в чому залежить від майбутнього прибутку.
Зараз українцям доступні 11 видів гривневих облігацій. Їхній номінал складає по 1000 гривень. Найближчий термін погашення – 5 червня 2024 року (17,08% річних), найдовший – 28 січня 2026 року (17,09% річних). Їх, наприклад, можна знайти у мобільному застосунку «Дія». Там гривневі військові ОВДП позначені назвами міст. Також громадянам доступні облігації у доларах та євро (їхній номінал від 1000 доларів та євро відповідно).
Найпростіший шлях купити облігації – подивитися у «Дії». На головній сторінці натисніть на «Військові облігації» по центру екрана. Там можна обрати і на який термін хочете інвестувати гроші та вибрати продавця. Через «Дію» продавцями виступають Сенс-Банк, брокерські компанії "КІНТО", ICU, Bond UA. А також можна вказати кількість облігацій, які хочете придбати. За 1 транзакцію можна придбати облігації на суму до 400 тис. грн.
Детально про облігації читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.