Подати заяву на перепризначення виплат ВПО можна до 30 квітня, допомога продовжується родинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися
З 1 березня для тих ВПО, які отримували допомогу протягом року або двох, її було продовжено ще на 6 місяців, з урахуванням низки особливостей. Тобто, частині ВПО виплати були продовжені автоматично, а ще частина – мали подати відповідні заяви до органів соціального захисту населення або ЦНАП. Як і кому нараховуються виплати, повідомили 5 квітня в Міністерстві соціальної політики.
В Мінсоцполітики зазначили, що з березня першочергово допомога перепризначалась людям, які не можуть працювати, доглядають дітей, важко хворих, осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи.
«За результатами березня 535 тис внутрішньо переміщених осіб - передусім осіб з інвалідністю 1 і 2 групи, а також пенсіонери, чий розмір пенсії не перевищує 4 прожиткових мінімумів (9 444 грн) отримали продовження виплат допомоги для ВПО автоматично», - повідомили у відомстві.
Ще 196,1 тис. сімей звернулись до управлінь соціального захисту із заявою про продовження виплати допомоги. В Міністерстві звернули увагу на те, що якщо ВПО має право на виплату і звернулася по неї, проте наразі ще не отримала коштів, – це означає, що заява опрацьовується, а гроші надійдуть після призначення виплати за весь період з моменту подання такої заяви. Тобто за березень і квітень включно.
«За новою заявою, допомога продовжується родинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання та у складі сім’ї є діти віком до 14 років», - повідомили у відомстві.
В результаті, фіксують в Міністерстві, вже у першому кварталі 2024 р. стрімко зросла кількість ВПО, які стали на облік до центрів зайнятості. Якщо минулого року протягом січня-березня в середньому до центрів зайнятості щомісяця зверталось близько 4 тис. ВПО, то цьогоріч їх кількість зросла: у лютому – до 11 тис., а в березні – до 15 тис. Тобто звернень стало більше в 4 рази.
В Міністерстві нагадали, що ставши на облік до центру зайнятості, людина не просто отримує доступ до бази наявних вакансій. Вона отримує можливість підвищення кваліфікації, професійного навчання чи перенавчання, участі у суспільно-корисних оплачуваних роботах. Також держава протягом трьох місяців виплачує допомогу по безробіттю у розмірі 2,5 тис. грн.
ВПО, які не мають усіх документів, які необхідно подати за звичайної процедури взяття на облік відповідно до законодавства, отримують статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. Це означає, що у разі відсутності тих чи інших документів центр зайнятості отримує відомості про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у відповідних реєстрах:
Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного. Тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.