АрселорМіттал Кривий Ріг може відправити в простій 1200 співробітників через рішення Кабміну

Підприємство скаржиться на нові правила імпорту електроенергії

Генеральний директор АрселорМіттал Кривий Ріг Мауро Лонгобардо
Генеральний директор АрселорМіттал Кривий Ріг Мауро Лонгобардо

АрселорМіттал Кривий Ріг закликав уряд переглянути норму про те, що гарантії постачання електроенергії надаватимуться лише тим підприємствам, які імпортують 80% від своїх потреб. Нова норма може призвести до негативних наслідків для підприємства і галузі, йдеться у пресрелізі компанії, який публікує Forbes. 

За даними компанії, ціна імпортної електроенергії для підприємства понад у 2 рази перевищує ціну електроенергії, яку платять його конкуренти в галузі в країнах західної Європи. Зокрема, зважаючи на найвищі в Європі ціни на електроенергію в Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії, звідки вона імпортується, необхідність витрачати додаткові кошти на її транспортування та сплачувати мито й акцизний збір. Зазначається, що у нових умовах подальше виробництво стає «суттєво збитковим і завод не може бути конкурентоспроможними на світовому ринку металургійної продукції». 

«Підприємство буде вимушене значно скорочувати виробництво та відправити орієнтовно 1200 співробітників у простій», – сказано у заяві.

АрселорМіттал Кривий Ріг попереджає, що це призведе до таких негативних наслідків: 

  • зниження податкових виплат з ПДФО та ЄСВ до 30 млн грн на місяць;
  • зниження плати за надра та екологічних платежів близько 60 млн грн в місяць;
  • зниження ПДВ на імпорт сировинних ресурсів близько 120 млн грн в місяць;
  • зниження валютних надходжень орієнтовно на $90 млн або 3,6 млрд грн на місяць за рахунок скорочення експорту готової продукції.

Генеральний директор АрселорМіттал Кривий Ріг Мауро Лонгобардо закликав уряд переглянути прийняте рішення та зменшити обов’язковий мінімальний обсяг імпорту електроенергії до рівня 50% протягом року.

Постанова Кабміну №611 передбачає, що промислові споживачі електроенергії звільняються від планових відключень, якщо обсяг імпорту в їх структурі споживання становить щонайменше 80%. Раніше цей норматив становив 30% з травня по вересень 2023 року і 50% з жовтня 2023 року по квітень 2024 року.

Раніше Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, який входить до групи «Метінвест», заявив, що може повністю припинити роботу через нову норму про імпорт 80% електроенергії від своїх потреб. 

На засіданні 31 травня 2024 року Кабмін ухвалив рішення, що тариф на електроенергію для населення зросте з 2,64 грн до 4,32 грн за кВт/год. Новий тариф діятиме з 1 червня 2024 до 30 квітня 2025 року. Нагадаємо, що рік тому вартість світла також зросла майже удвічі. Але тоді ціна залежала від об’єму споживання – ті, хто споживав менше ніж 250 кВт на місяць платили 1,44 грн, а для тих, хто споживав більше вартість ціна була 1,68 грн. Під час кожного підвищення українці починають порівнювати свій тариф з ціною в інших країнах, та стверджувати, що українське світло найдорожче. Інформатор порівняв ціну на електроенергію в Україні та в інших країнах Європи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube