Клієнти Ощадбанку, які захищають країну на фронті, скаржаться на надокучливі дзвінки працівників банку
Бійці, які захищають країну на фронті, скаржаться на Ощадбанк. Працівники фінустанова постійно телефонують і наполегливо нагадують про борг за Карткою киянина. Так, причиною звернень до військовослужбовця стала заборгованість у 120 гривень. Про цей випадок пише Finance.ua.
Як пояснив військовий у скарзі на Ощадбанк, він несе службу на територіях, де не завжди є зв'язок, однак працівникам банку вдається до нього додзвонитися, щоб в черговий раз нагадати про сплату боргу за "Карткою Киянина".
"З початку повномасштабної війни знаходжусь в лавах ЗСУ. Звʼязок тут через раз. Але Ощадбанк може додзвонитись тільки зʼявляється звʼязок! Нагадують про заборгованість в 120 грн по карті Киянина. Це саме та сума яка врятує весь Ощадбанк", — написав боєць.
Чоловік зауважив, що оскільки перебуває на передовій, немає змоги приїхати для погашення суми боргу, однак працівникам фінустанови важко це усвідомити.
"На гарячій лінії хлопчина (який сидить тихенько в офісі і чомусь не захищає Державу) вперто каже погасіть заборгованість інакше будемо дзвонити! І нікого не цікавить що у людей немає можливості навіть до міста дістатись не говорячи про банк. Псевдопатріоти!", — наголосив військовий.
Нагадаємо, що Верховна Рада у 2022 році ухвалила зміни до закону "Про споживче кредитування", які стосуються врегулювання протермінованої заборгованості. Під час воєнного стану законодавство забороняє банкам, небанківським установам та колекторам стягувати з військових протерміновані борги.
Водночас, муніципальна "Картка киянина" від столичної влади не є кредитною, а іменною електронною пластиковою карткою. Вона працює, як звичайна платіжна банківська картка. Передусім надає можливість користуватися пільгами та знижками. Нею можна оплачувати проїзд у метро чи наземному муніципальному транспорті.
Чоловіку на рахунок в Ощадбанку перерахували одноразову грошову допомогу у розмірі 576 300 гривень. Однак згодом стало відомо, що він помер. Міноборони вимагає фінустанову повернути кошти назад. Про це йдеться у рішенні Богунського районного суду Житомира, опублікованому 1 грудня 2022 року.
На лист про необхідність повернення помилково перерахованих коштів Ощадбанком надано відповідь про відсутність правових підстав, оскільки банк може списати кошти з рахунку клієнта на підставі його розпорядження. Аналогічна відповідь надійшла і на лист департаменту фінансів Міністерства оборони України.
Проте, суд задовольнив позов. З акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на користь Міноборони стягнуть суму помилково зарахованих коштів в розмірі 576 300 гривень, які знаходяться на рахунку, що відкритий на ім'я померлого.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.