Борги за електроенергію будуть зведені до нуля: як в Укренерго збираються це зробити

В Укренерго заявили, що завдання в тому, щоб споживання населення стало енергоефективним, а борги звести до нуля

Електроенергія
Борги виникають, тому що є підприємства, яких не можна відключати

Енергетики кажуть, що коли фізично бракує потужності електростанцій, електроенергії бракує для всіх – і для населення, і для бізнесу, і для великої промисловості. Тому без енергозаощадження не обійтися. Про це в інтерв’ю Телеграфу заявив голова правління ПрАТ "НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Виходите з кімнати, вимикайте світло

Володимир Кудрицький зауважив, що в Укренерго не стоїть завдання знизити частку побутових споживачів в загальному споживанні електроенергії в країні.

«Це було б абсолютно некоректно. Завдання в тому, щоб споживання населення стало енергоефективним», - сказав він.

Саме на виконання цього завдання спрямовані заклики до населення щодо економії та примусові відключення від електроенергії.

«Дуже прості побутові приклади: виходите з кімнати, вимикайте світло; запрограмували пральну машину на денні години доби, коли багато сонячної енергії в системі, не ставте ввечері бойлер на обігрів і вимкніть кондиціонер, не вмикайте електрочайник тощо. Тобто немає оптимального проценту споживання населення в загальній структурі споживання. В деяких районах це може бути 60%, в деяких – 25%. Це дуже залежить від структури економіки в кожному регіоні», - пояснив Кудрицький.

Він зауважив, що в Україні досі залишається помітним споживання великої промисловості.

«Воно, щоправда, є відносно стабільним, тобто його нерівномірність споживання підприємств протягом доби не така, як у населення. Але ми не можемо сказати, що "Укренерго" як оператор надає перевагу якійсь одній категорії споживачів. Просто треба розуміти: коли фізично бракує потужності електростанцій, її бракує для всіх – і для населення, і для бізнесу, і для великої промисловості. І тоді треба відмовлятися і від необов'язкового споживання в побуті, і від необов'язкового споживання підприємствами», - зауважив очільник Укренерго.

Водоканал відключати не можна, а це - борги

Найголовніше, каже Кудрицький - це вирішення проблеми неплатників на оптовому ринку електроенергії. А борги виникають, тому що є підприємства, в основному державні і комунальні, яких не можна відключати, тому що це, наприклад, водоканал великого міста.

«Але вони просто не платять за електроенергію. І роблять це роками, іноді десятиліттями. "Укренерго" зараз працює над створенням умов, щоб ці борги перестали рости. Для цього буде прийнято певне рішення, яка дозволить споживачам, яких дійсно не можна відключити, отримати спеціальні умови постачання електроенергії і цю проблему локалізувати. А решті доведеться розраховуватися, принаймні за поточними платежами або бути відключеними», - сказав Кудрицький.

Він заявив, що цього року планує, що борги на балансуючому сегменті ринку, де власне і виникає ця проблема з неплатниками, будуть зведені до нуля. Зараз Укренерго активно працює над досягненням цієї мети.

"Список недото́рканих" давно вже вимагає того, щоб його почистити. І зараз важливо розуміти, мова йде не просто про припинення зростання боргів. Без цього неможливий розвиток цієї нової генерації, про якому ми всі говоримо. Інвестору потрібно розуміти, що він заробить за це гроші. А якщо залишити все як є, то жоден інвестор не прийде на енергетичний ринок, де ти виробляєш і продаєш електрику сьогодні, а гроші за неї отримуєш через 12-14 місяців", - зауважив Кудрицький

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube