Чи може виїхати за кордон батько, який сам виховує дитину: у ДПС пояснили правила

Читать на русском

Стало відомо, як батько може вивезти дитину за кордон

Читать на русском
Експерти пояснили, які правила виїзду за кордон для батьків-одинаків
ДПСУ

Стало відомо, як батько може вивезти дитину за кордон

Під час воєнного стану українці, які є військовозобов'язаними (чоловіки від 18 до 60 років), не можуть виїхати за кордон. Проте є певні виключення. На цей раз експерти пояснили, які правила діють для чоловіків, які виховують дітей самостійно. 

Про це розповідається на офіційному порталі Державної Прикордонної служби. Зазначається, що стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначає таку окрему категорію як жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. 

Експерти підкреслили, що громадяни України які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років, мають право виїжджати за межі України за наявності одного з таких документів:

  • свідоцтво про народження дитини (дітей);
  • свідоцтво про смерть матері дитини, або рішення суду про позбавлення матері батьківських прав;
  • або рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;
  • або рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;
  • або рішення суду про оголошення матері померлою.

"Разом з тим, громадянам необхідно врахувати, що у разі, якщо чоловік вдруге одружився, то у такому випадку він вже не вважається особою, яка самостійно виховує дитину віком до 18 років", - зауважили прикордонники.

Як вивезти дитину за кордон?

Раніше  керуючі партнери юридичної компанії Муренко, Курявий і Партнери Олександр Курявий та Нікіта Муренко пояснили, які правила виїзду дітей за кордон. Зазначалося, що в період воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини, або документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Зазначається, що згода обох батьків не потрібна, якщо дитина виїжджає за кордон з одним з її родичів – бабусею, дідусем, мачухою, вітчимом або повнолітнім братом чи сестрою. В такому випадку треба мати свідоцтво про народження дитини та документ, який підтверджує родинні зв’язки. 

"Однак у цьому випадку краще окремо передивитися правила перетину кордону тієї країни, у яку плануєте в’їзд, адже у них ймовірні інші вимоги, згідно з якими може знадобитися згода одного з батьків", - зауважили експерти.   

Якщо ж дитина їде за кордон з третіми особами (не родичами), то потрібна письмова згода одного з батьків. Документ має бути свідоцтво про народження дитини та документ, що засвідчує особу дорослого, який її супроводжує. завірений органом опіки або нотаріально.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.