Новий закон про мобілізацію в Україні зобов’язує військовозобов’язаних оновити облікові дані, а також передбачає низку нових обмежень за ухилення від військової служби
Новий закон вводить поняття адміністративного приводу — це означає, що представники ТЦК матимуть право фізично доправити людину до центру комплектування. Ще одним нововведенням є позбавлення права на керування транспортними засобами. Про зміни, які чекають на українців і кого вони стосуються, пише 15 травня Dev.ua.
Експерти Юридичного Гончаренко центру зауважили, що новий закон вводить поняття адміністративного приводу — це означає, що представники ТЦК матимуть право фізично доправити людину до центру комплектування. Це по-перше.
По-друге, ще одним нововведенням є позбавлення права на керування транспортними засобами. Воно може накладатися на чоловіків віком від 18 до 60 років, які не з’являться в ТЦК за повісткою, відмовляються проходити медичний огляд чи уточнювати військово-облікові дані. У такому разі керівник центру комплектування може звертається до поліції з вимогою затримання такої людини та доставлення її до ТЦК.
У разі отримання письмової відповіді від поліції про те, що порушника не знайшли, керівник ТЦК упродовж 5 днів надсилає військовозобов’язаному вимогу на виконання обовʼязків — поштою в паперовій формі. Форма та зміст документа визначаються Міністерством оборони України. Вимога вважатиметься врученою, навіть якщо людина не отримала її на руки. Відмітки в поштовому повідомленні про неможливість вручення документа за зазначеною в листі адресою достатньо, щоб ініціювати обмеження щодо «ухилянта».
«Чоловік матиме 10 днів, щоби виконати цю вимогу. Якщо не виконує — ТЦК звертається до суду та просить тимчасово обмежити порушника в праві керування власним транспортом під час мобілізації — до виконання або відкликання вимоги. Суд може відмовити ТЦК у тому разі, коли позбавлення прав залишить людину без основного законного джерела доходу — тобто якщо людина працює водієм. А також, якщо вона використовує транспортний засіб у звʼязку зі своєю інвалідністю чи інвалідністю особи, яку вона утримує», — пояснив директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.
Раніше Кабмін оприлюднив списки тих, кого планували бронювати від мобілізації. У переліку поряд з об'єктивно важливим будівництвом доріг та мостів, опинилися категорії, що стосуються вирощування рису, верблюдів, цитрусових, виробництва кіно, серіалів, газет і навіть видання комп'ютерних ігор.
А 14 травня Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних. Вони діятимуть на період воєнного стану. Додаткову бронь нададуть людям, які працюють в енергетичній галузі і проводять відновлювальні роботи. Але це стосується не всіх, а тільки працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт, відновлення, надання послуг, виготовлення та/або поставку обладнання, інші інженерно-технічні заходи, що спрямовані на відновлення зруйнованого/пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ майна об’єктів критичної інфраструктури, безперебійне функціонування Об’єднаної енергетичної системи та газотранспортної системи України.
Окрім того, правила бронювання від мобілізації змінили чиновникам. Інформатор писав, хто буде мати відстрочку, а хто - ні.
Нагадаємо, Рада розглядає два варіанти економічного бронювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.