Чоловік вирішив поїхати на відпочинок за кордон з жінкою та дітьми, але йому відмовили - яким було рішення суду

Читать на русском

Державний виконавець відразу після винесення ухвали про закінчення виконавчого провадження, де чоловік фігурував як боржник, не направила копію цієї постанови до Державної прикордонної служби України

Читать на русском
Виїзд за кордон
Чоловіка не випустили за кордон, оскільки в базі даних ДПСУ були відомості, що він має тимчасове обмеження права на виїзд з України

Державний виконавець відразу після винесення ухвали про закінчення виконавчого провадження, де чоловік фігурував як боржник, не направила копію цієї постанови до Державної прикордонної служби України

Чоловік вирішив з родиною виїхати за кордон. Однак на пункті пропуску йому відмовили. У базі даних Державної прикордонної служби України були відомості, що він має тимчасове обмеження права на виїзд з України. 

Як вказується у рішенні Тернівського районного суду Кривого Рогу, чоловік запланував подорож на відпочинок зі своєю дружиною та трьома малолітніми дітьми до країни Єгипет. Перед купівлею квитків, він зустрівся з державним виконавцем та просив підтвердити факт того, що виконавче провадження щодо заборгованості закінчене, а Державна прикордонна служба отримала відповідну постанову і в базі даних відсутні дані щодо нього про заборону на перетин кордону. Його запевнили, що заборони всі зняті.

Під час перетину кордону, на пункті пропуску через державний кордон "Бориспіль", чоловіку відмовили у перетині державного кордону на виїзд, оскільки в базі даних Державної прикордонної служби України є відомості, що він має тимчасове обмеження права на виїзд з України, згідно з постановою. Через це, він залишився в Україні, а його дружина одна з трьома малолітніми дітьми полетіла на відпочинок.

Ознайомившись з матеріалами виконавчого провадження чоловік не знайшов підтвердження, що державний виконавець відразу після винесення постанови про закінчення направляла копію цієї постанови до Державної прикордонної служби України. Вона протягом одного року не вжила жодних дій для відновлення його прав, свобод та інтересів. Внаслідок чого йому спричинено матеріальну шкоду 17 252 гривень. 

Що вирішив суд? 

Позов чоловіка задовольнили частково. Дії державного виконавця визнали неправомірними. З державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби у Дніпропетровській області на його користь стягнуть матеріальну шкоду - 2 456 гривень, моральну шкоду - 3 тисячі гривень, витрати на правову допомогу - 14 456 гривень.

"Оскільки постановою державного виконавця було закінчено виконавче провадження, у зв'язку з його виконанням, у позивача була відсутня заборгованість по вказаному виконавчому провадженню, тому державний виконавець мала скасувати тимчасове обмеження у праві виїзду з України", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.