Які криптовалюти найпопулярніші серед українських урядовців, з'явилися дані з декларацій за 2023 рік
У 2023 році українські урядовці задекларували цифрової валюти на мільйони доларів, і йдеться не лише про біткоїни. Відомо, що в 1 834 деклараціях вказано 10 163 різних токенів, якими українські урядовці володіли минулого року. Стало відомо, які з цифрових активів виявилися найбільш популярними в деклараціях.
Як передає Incrypted, у переліку найпопулярніших традиційно лідирує Біткоїн. Проте крім нього в деклараціях знайшлося чимало інших цифрових активів. Найчастіше це Ethereum, Tether, Polkadot, BNB, Cardano, Ripple, Solana, а також мемкоїни Shiba Inu та Dogecoin.
Лідером цього списку став депутат Одеської облради Микита Кузькевич (121 BTC на суму понад 8,2 мільйона доларів). На другій сходинці депутат Хмельницької районної ради Олександр Кізляр, (100 BTC на понад 6,7 мільйона доларів). Найменшу кількість біткоїн у цьому переліку має Олександр Риковцев, старший детектив Національного антикорупційного бюро України (13 BTC на суму близько 870 тисяч доларів).
Найбільше стейблкоїнів Tether серед українських урядовців має Максим Кисельов, директор департаменту держвиконавчої служби Мінюсту (понад 647 тисяч USDT).
Що стосується Ethereum, то тут на другому місці опинився Олександр Кізляр, депутат Хмельницької районної ради (1000 ETH на суму близько 3,3 мільйона доларів). Лідерство в Ігоря Осіпова, депутата Подільської районної ради Одеської області (1800 ETH на суму близько 6 мільйонів доларів). Проте він вказав у декларації, що втратив доступ до цих активів.
Найпопулярнішою криптоплатформою серед українських урядовців стала Binance. Холодні гаманці посіли п'яту сходинку в цьому рейтингу. Слід зазначити, що минулого року кількість декларацій, в яких урядовці вказали криптовалюти, на 28% більша за попередній період. За 2022 рік вони фігурували у 1428 звітах у Єдиному державному реєстрі. Це говорить про те, що посадовці в Україні стають все більш зацікавлені в цифрових активах.
Раніше у виданні The Wall Street Journal зазначили, що Російська Федерація використовує криптовалюту для обходу санкцій, які західні держави запровадили через російську агресію проти України. Журналісти повідомили, що за допомогою криптовалюти російські компанії обходять західні санкції, які були запровадженні через російську агресію проти України. Зокрема, росіяни таким чином купують товари подвійного призначення. Серед них і певні деталі для виробництва дронів.
Імпортери, які допомагають росіянам, переказують кошти в російських рублях на рахунки посередників у російських банках, потім конвертують рублі в стейблкоїн Tether. Потім цифрову валюту конвертують в іншу іноземну валюту, які отримують постачальники з країн Близького Сходу та з Китаю.
За інформацією The Wall Street Journal, торговельна платформа Garantex, яка працює майже виключно з російськими клієнтами, відіграє ключову роль у цьому процесі. Платформа досі дозволяє проводити конвертацію рублів у Tether. Відомо, що на місяць обсяг такої тіньової торгівлі близько 10 мільярдів доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.