Долар і євро знову дорожчають: НБУ встановив офіційний курс валют на 21 грудня

Читать на русском

Як змінився курс валют станом на 21 грудня

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 21 грудня
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 21 грудня

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 21 грудня. Згідно з даними регулятора, американський долар і євро продовжують невпинно дорожчати. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 37,55 гривні. Це на 23 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 41,06 гривні. Це на 14 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. 

Курс валют на 21 грудня:

  • Долар США - 37,55 гривні;
  • Євро - 41,06 гривні;
  • Польський злотий - 9,45 гривні;
  • Швейцарський франк - 43,41 гривні;
  • Юань - 5,26 гривні. 

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 21 грудня в середньому купівля долара США відбувається за курсом 38,02 гривні, а продаж - 38,20 гривні. При цьому купівля євро в середньому відбувається за курсом 41,50 гривні, а продаж - 41,78 гривні.

Що вплине на курс валют наступного року

Раніше поділився своїм прогнозом заступник Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України, голова правління "Глобус банку" Сергій Мамедов.За його словами, НБУ вдалося "приборкати будь-які ажіотажні спалахи попиту на валюту і розробити ефективну стратегію до подальшої лібералізації валютного ринку". Серед основних здобутків експерт називає:

  • Запровадження "конвертаційних депозитів", які в потрібний час не лише залучили великий обсяг гривневої готівки, а й на 30% знизили попит на готівковому ринку;
  • Скасування фіксованого курсу валют та створення умов для вільного курсоутворення на міжбанку;
  • Поступове скасування всіх валютних обмежень для фінансових установ;
  • Поступове "зближення" банківського та курсу обмінних пунктів в єдиний курс на готівковому ринку;
  • Запровадження режиму "керованої гнучкості" на міжбанку разом з ефективною тактикою своєчасних валютних інтервенцій для досягнення рівноваги між попитом і пропозицією;
  • Суттєве скорочення різниці між курсами міжбанку та готівкового ринку.

"Наразі на міжбанківському ринку, хоч з певними обмовками, діє вільне курсоутворення. Тобто курс регулюються головним економічним чинником – співвідношенням попиту та пропозиції. А створення підґрунтя до "єдиного" курсу на готівковому ринку та скорочення різниці між безготівковим та готівковим курсами свідчить про те, що валютний ринок знаходиться на шляху до повної лібералізації. Саме вільне курсоутворення може стати найважливішим чинником для більш активного розвитку економіки країни", - підкреслив експерт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.