Інформатор запитав у Міноборони про витрати з бюджету на роботу Резерв+ - офіційна відповідь

Інформатор вирішив дізнатися, скільки коштів з державного бюджету сплатять на підтримку роботи додатка Резерв+

Міноборони, Резерв+
Резерв+, Міноборони України. Колаж: Інформатор

У Міноборони України зазначали, що з державного бюджету фінансується утримання та підтримка роботи мобільного додатка Резерв+. Однак на наш уточнювальний запит, де ми просили назвати конкретні цифри, 5 червня 2024 року у Міноборони відмовилися надати інформацію. Там посилаються на те, що інформація про витрати з державного бюджету на утримання Резерв+ є службовою інформацією з обмеженим доступом. 

На наш попередній запит Міноборони повідомляло, що державні кошти на створення мобільного додатка Резерв+ не витрачалися. А на створення цього застосунку витратили близько 3,4 млн грн, які виділив не названий благодійний фонд. У розробці брали участь ІТ-спеціалісти Міністерства оборони, а команда Міністерства цифрової трансформації (Мінцифри) не долучалася до розробки. Також там зазначали, що державним бюджетом України передбачені кошти на забезпечення функціонування застосунку Резерв+. 

Ми вирішили уточнити, скільки саме грошей витратять з бюджету у 2024 році на утримання додатка. На це начальник Управління інформаційних технологій Міноборони України Олег Берестовий зазначив, що це службова інформація з обмеженим доступом. Відповідно її не можуть надати. Водночас він порадив відповіді на поширені питання щодо роботи додатка дивитися на офіційному сайті: reserveplus.mod.gov.ua

"В свою чергу, згідно з пунктом 5.21 Переліку відомості за окремими показниками про потреби, обсяги матеріально-технічного, фінансового забезпечення заходів, передбачених мобілізаційними планами, планами переведення на функціонування (роботу) в умовах особливого періоду в цілому щодо структурного підрозділу Міністерства оборони України, військової організаційної структури Збройних Сил України безпосереднього підпорядкування Міністерству оборони України, підприємства (установи, організації, філії), що належить до сфери управління Міністерства оборони України, містять службову інформацію", - повідомив Олег Берестовий у своїй відповіді Інформатору. 

Про застосунок Резерв+

Міноборони запустило мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. З 18 травня всі військовозобов'язані віком 18-60 років протягом 60 днів - до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані: телефон, фактичне місце проживання та електронну адресу (за наявності). Під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде. Таке направлення може бути виписане у разі потреби згодом.

Оновити дані можна будь-яким із наступних зручних для вас способів. Онлайн - через застосунок Резерв+. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. Резерв+ надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі Оберіг. Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру Оберіг щодо себе. Також оновити дані можна офлайн у Територіальних центрах комплектування або Центрах надання адміністративних послуг, які діють по всій країні. Якщо ви будете оновлювати дані через ТЦК, окрім самого витягу з реєстру, ви також отримаєте відповідну відмітку у військовий квиток.

З 18 червня у застосунку Резерв+ також з'явиться QR-код, відсканувавши який відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про ваш статус як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста. Загалом через застосунок Резерв+ свої дані оновили станом на 27 травня понад 1,1 мільйона військовозобов’язаних. Водночас через ЦНАП — майже 55 тисяч, а через ТЦК — близько 38 тисяч громадян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube