Киянці закортіло дізнатися в Ощадбанку, що містилося у сейфі її померлого чоловіка - що вирішив суд

Жінка зверталася до АТ «Ощадбанк» із заявами в яких, повідомляла про можливе незаконне відкриття сейфа та викрадення майна, що там зберігається, в тому числі на користь інших спадкоємців, які входять до впливових осіб в колі влади в Полтаві та області

Ощадбанк
Жінка просить Ощадбанк розкрити вміст банківського сейфа її померлого чоловіка

Жінка вимагає Ощадбанк розрити вміст сейфа, який перед своєю смертю відкрив її чоловік. Однак фінустанова відмовляється це зробити, посилаючись на банківську таємницю. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 15 серпня 2024 року.

Після смерті чоловіка жінки 13 липня 2023 року приватний нотаріус відкрив спадкову справу, спадщину прийняли троє спадкоємців. При житті громадянина в Ощадбанку, був відкритий індивідуальний банківський сейф, про що заявниця повідомила нотаріуса, яка веде спадкову справу. На запит нотаріуса АТ «Ощадбанк » надало відповідь від 19 вересня 2023 року, відповідно до якої він на підставі договору від 29 березня 2023 року відкрив індивідуальний банківський сейф (номер чарунки 008). Строк оренди до 24.03.2024 року. На цей час без розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, - вмісту індивідуального банківського сейфа (номер чарунки 008), неможливо отримати свідоцтво про право на спадщину на майно, яке містилось в цьому сейфі.

"Відповідно, для реалізації права на спадщину виникла необхідність розкриття інформації про вміст банківського сейфа (чарунки), оскільки це є необхідною умовою для видачі нотаріусом спадкоємцям свідоцтва про право на спадщину. Заявниця, як спадкоємиця після смерті чоловіка, звернулась до АТ «Ощадбанк» із заявами від 10 вересня 2023 року в яких, повідомила банк про можливе незаконне відкриття сейфа та викрадення майна, що там зберігається, в тому числі на користь інших спадкоємців, які входять до впливових осіб в колі влади в Полтаві та області. Також просила забезпечити схоронність наявного в банківському сейфі майна", - вказується у матеріалах справи. 

Листом від 21 вересня 2023 року АТ «Ощадбанк» повідомив заявницю про наявність у банку зобов'язання збереження конфіденційної інформації та недоторканості сейфа. Нотаріуса повідомили про відсутність правових підстав для надання акту опису майна з посиланням на банківську таємницю.

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона не належить до кола суб'єктів, які мають право вимагати від Ощадбанку розкриття інформації, що містить банківську таємницю.

"Встановивши, що заявниця не належить до кола суб'єктів, які мають право вимагати від банку розкриття інформації, що становить банківську таємницю, і не надала документів, які підтверджують право на отримання вказаної інформації, а також зважаючи на те, що обставини, на які вона посилається не можуть бути підставою для задоволення такої заяви, суд прийшов до висновку, що її заява не підлягає задоволенню", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube