В Ощадбанку вказують, що з даних особистого кабінету чоловіка серія та номер паспорта станом на 03.02.2022 рік не збігається, що унеможливлювало ідентифікацію клієнта, тому, кошти у грудні 2020 року та грудні 2021 року повернули в державний бюджет
Чоловік отримував на картковий рахунок виплати на оплату комунальних послуг. Він просить Ощадбанк повернути 7 104 гривень невикористаних коштів, які направили назад до Міністерства соціальної політики. У фінустанові зазначають, що це сталося через непроходження процедури ідентифікації. Про це йдеться у рішенні Івано-Франківського міського суду, опублікованому 11 вересня 2023 року.
Чоловік має статус «особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи» та право на 100% знижку на оплату житлово-комунальних послуг, які виплачуються в грошовій формі через відділення Ощадбанку. Щодо такого механізму виплат звертався до Міністерства соцполітики України у 2020 році, але такі залишились без розгляду. У 2021 році звернувся до управління соціального захисту населення Надвірнянської РДА, а у жовтні-листопаді цього ж року до АТ «Ощадбанк». При цьому, банк рекомендував звернутися до управління соціального захисту населення, а управління навпаки до банку. Надалі його звернення до фінустанови на телефон гарячої лінії, електронну пошту 26.01.2022 року, 19.05.2022 року, 09.06.2022 року залишені без реагування. Міністерство соцполітики України надало інформацію щодо виплат, згідно з якою розмір пільг щомісячно розраховує управління соцзахисту, після чого суми пільг перераховуються на рахунок Міністерства соцполітики України, потім на АТ «Ощадбанк», а останній перераховує кошти виконавцям житлово-комунальних послуг, а суми невикористаних коштів станом на 1 червня перераховуються банком на рахунки пільговиків, про що їм відправляється повідомлення або повідомлення через електронні засоби зв'язку.
"Сума невикористаних коштів за підсумками опалювального сезону перераховуються з рахунка для виплати житлових субсидій/пільг на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії/пільговиків, відкриті в АТ «Ощадбанк», автоматично при повному збігу реквізитів субсидіантів/пільговиків в Єдиній базі клієнтів (дані до якої вносяться відповідним підрозділом управління праці та соцзахисту населення) та в даних АТ «Ощадбанк». При цьому, з даних особистого кабінету позивача серія та номер паспорта станом на 03.02.2022 рік не збігається (дані УСЗН його паспорт, а дані АТ «Ощадбанк» - за ID карткою), що унеможливлювало ідентифікацію клієнта. Тому, кошти у грудні 2021 року та грудні 2020 року були повернуті в державний бюджет. За 2020 рік по його обліковому запису повернуто з рахунку Мінсоцполітики (відкритого в АТ «Ощадбанк») на рахунок Мінсоцполітики (відкритого в Казначействі) кошти в сумі 2 215 гривень, а у 2021 році 4 889 гривень, у у 2019 році повернення коштів не відбувалось, оскільки порядок діяв з 01.10.2019 року. Водночас клієнтом взагалі не зазначена та необґрунтована сума, яка підлягає стягненню", - заявили в Ощадбанку.
Згодом чоловік вказав, що вимагає стягнути з АТ «Ощадбанк» в особі філії Івано-Франківського обласного управління грошові кошти перераховані Міністерству соцполітики України в грудні 2020 року 2 215 гривень, в грудні 2021 року в сумі 4 889 гривень.
Суд вирішив відмовити чоловіку в задоволенні позову. Його вимоги щодо стягнення коштів з Ощадбанку є недоведеними.
"Повного збігу даних пільговика та клієнта банку не було і відповідно не відбулась ідентифікація особи клієнта для виконання операції щодо автоматичного зарахування банком залишку коштів у сумі 2 215 гривень (за 2019-2020 роки опалювального періоду), у визначеному порядку, на рахунок пільговика/клієнта банку. Дані кошти в сумі 2 215 гривень, як залишок коштів на 1 червня 2020 року, було повернуто після 20.12.2020 року, Ощадбанком на рахунок Мінсоцполітики України, як і передбачено вищевказаним порядком. А отже, з 01.11.2020 року чинне законодавство також дозволяло позивачу подати структурному підрозділу з питань соціального захисту заяву щодо подальшого використання залишків коштів в його обліковому записі, що ним дану норму закону не використано, іншого матеріали справи не містять. Позовними вимогами (зі збільшенням) позивач також просив стягнути залишок коштів за обліковим записом пільговика у сумі 4 889 гривень, які у з 20 грудня 2021 року були повернуті ощадбанком з рахунку Мінсоцполітики, відкритого в ощадбанку на рахунок Мінсоцполітики, відкритого в казначействі", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.