Міжнародні партнери наймуть окремих осіб для розробки нормативно-правових актів у галузі судочинства та діяльності судів, графіків сканувань і перевірок та нових бізнес-процесів у сфері судочинства
Побудовою електронного правосуддя в Україні, будуть займатися експерти, пошук та наймання яких профінансують міжнародні партнери. Йдеться про створення повноцінної Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Про це свідчить повідомлення, опубліковане Державною судовою адміністрацією, пише Судово-юридична газета.
Повідомляється, що експерти проаналізують потребу в нових бізнес-процесах у сфері судочинства, розроблять графік сканувань і перевірок, займатимуться розробкою «нормативки». Про це свідчить повідомлення, опубліковане Державною судовою адміністрацією.
«Наразі ЄСІТС функціонує у вигляді окремих модулів, які дозволяють подати документи до суду через Електронний кабінет, взяти участь у судовому засіданні за допомогою відеоконференції тощо. Це теж є значним прогресом, однак задум стосовно цифровізації діловодства в судах, автоматизованого розподілу справ за певними критеріями в єдиному дата-центрі (а не на місцях, в судах), руху справ в електронному вигляді по інстанціях тощо так і не було реалізовано», - пише видання.
Отже, за фінансового сприяння спеціалізованої міжнародної фінансової організації, яка заснована на кошти Агентства США з міжнародного розвитку для сприяння зміцненню демократії в молодих незалежних державах, оголошено конкурсний відбір щодо пошуку експертів для підсилення команди з реалізації проєкту з побудови ЄСІТС.
Зокрема, шукають Product Owner (тобто, людину, яка представлятиме проєкт) для супроводу проєкту «Єдина судова інформаційно-комунікаційна система».
Також шукають аудитора з інформаційної безпеки для супроводу проєкту «Єдина судова інформаційно-комунікаційна система».
Крім того, винаймуть бізнес-аналітика, який буде вивчати та описувати поточні, розробляти нові бізнес-процеси у сфері судочинства та аналізувати чинне законодавство, що регламентує судочинство та діяльність судів тощо.
Таким чином група винайнятих окремо коштом партнерів експертів візьме на себе всі ключові процеси, які стосуються побудови електронного правосуддя.
Слід зауважити, що наразі такі випадки не рідкість. Наприклад, проєкт з відображення військово-облікового документа на порталі "Дія" також фінансують іноземні партнери, як і процес розробки Резерв+.
У Міноборони України зазначили, що з державного бюджету фінансується утримання та підтримка роботи мобільного додатка Резерв+. Однак на наш уточнювальний запит, де ми просили назвати конкретні цифри, 5 червня 2024 року у Міноборони відмовилися надати інформацію. Там посилаються на те, що інформація про витрати з державного бюджету на утримання Резерв+ є службовою інформацією з обмеженим доступом.
На наш попередній запит Міноборони повідомляло, що державні кошти на створення мобільного додатка Резерв+ не витрачалися. А на створення цього застосунку витратили близько 3,4 млн грн, які виділив не названий благодійний фонд. У розробці брали участь ІТ-спеціалісти Міністерства оборони, а команда Міністерства цифрової трансформації (Мінцифри) не долучалася до розробки. Також там зазначали, що державним бюджетом України передбачені кошти на забезпечення функціонування застосунку Резерв+.
Ми вирішили уточнити, скільки саме грошей витратять з бюджету у 2024 році на утримання додатка. На це начальник Управління інформаційних технологій Міноборони України Олег Берестовий зазначив, що це службова інформація з обмеженим доступом. Відповідно її не можуть надати. Водночас він порадив відповіді на поширені питання щодо роботи додатка дивитися на офіційному сайті: reserveplus.mod.gov.ua.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.