Неправильно зареєстровані земельні ділянки визнають безгоспними — скільки часу залишилося аби їх оформити

Земельні ділянки передадуть територіальним громадам

Реформи, земля
В Україні всі невитребувані земельні ділянки буде визнано безгоспними

В Україні після 1 січня 2025 року всі невитребувані земельні ділянки буде визнано безгоспними. Їх передадуть до комунальної власності територіальної громади, на території якої вони розташовані.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Заступник міністра порадив усім, хто має сертифікати на земельну частку (пай), не замінені на виписку з Реєстру майнових прав на право власності на земельну ділянку, терміново оформити право власності.

«У разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, вони вважаються такими, що відмовилися від отримання земельної ділянки», — пояснив Башлик.

За його словами, такі норми містить ч. 4 і 5 ст. 13 закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Скільки зараз коштує земля?

Зорієнтуватись у цінах на землю можна за оцінками профільних експертів та компаній. Хоча тут єдину картину навряд чи вдасться скласти — вартість землі суттєво відрізняється за регіонами. Якщо раніше враховувалась родючість ґрунтів, кліматичні особливості та розташування, то зараз ключове значення має віддаленість від зони бойових дій.

«Минулого року вартість землі у центральних регіонах стартувала з 90 тис. грн за гектар, у західних — зі 110 тис. грн, у прикордонних Чернігівській, Сумській та Харківській областях — з 55 тис. грн/га, а в Одеській та Миколаївській — з 60 тис. грн.», - розповів експерт земельного ринку, заступник директора компанії Zeminvest Євген Носальський.

За оцінками комерційного директора компанії «Твоє Коло» Єгора Лісничого, у Вінницькій, Тернопільській та Хмельницькій областях вартість гектару сягає $2800−3000, Полтавській — до $2600, в Чернігівській і Сумській може коштувати $2400−2500 за 1 га.

А от за оцінками експерта з аграрної та земельної політики Київської школи економіки Романа Нейтера, середня ціна землі для аграрного виробництва (тобто без врахування ділянок, які планують використовувати під забудову, чи рекреаційних зон) наразі становить лише 39 тис. грн. Хоча він також вказує на те, що цінова ситуація відрізняється за регіонами. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube