Пільгову ціну на газ для населення та виробників тепла продовжили: на який термін

Стало відомо, скільки ще діятимуть пільгові ціни на газ для населення та виробників тепла

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль розповів, скільки українці платитимуть за газ

Кабінет міністрів України вирішив продовжити дію пільгових тарифів на газ для населення та виробників тепла (теплоенерго). Ці ціни діятимуть до весни 2025 року. Це значить, що до кінця опалювального сезону вартість блакитного палива в Україні зростати не буде. 

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, рішення уряду діятиме до кінця квітня 2025 року. Тобто, діючі тарифи на блакитне паливо для населення та виробників тепла не зміняться до цього часу. Що буде з вартістю потім - буде вирішуватиме урядом вже наступного року.               

"Робимо все можливе, аби цієї зими в кожній українській домівці було світло й тепло", - зазначив прем'єр-міністр.   

Слід підкреслити, що в Україні наразі діє мораторій на підвищення тарифів на газ, тепло та гарячу воду для населення. Тарифи на газ для населення різні в різних постачальників. Що стосується найбільшого постачальника, НАК "Нафтогаз", то там тариф для населення становить 7,96 гривні за кубічний метр. При цьому виробникам тепла компанія продає газ вартістю за 7,42 гривні за кубічний метр. 

Тарифи на комунальні послуги в Україні

Раніше повідомлялося, що в тексті Меморандуму із МВФ йдеться про необхідність поступово підвищувати тарифи на комунальні послуги для українців. У документів йдеться про те, що це потрібно для надання бюджетної підтримки енергетичним державним підприємствам, які суттєво постраждали від дій російських окупантів.

"Потенційні реформи, як тільки дозволять умови, включають додаткове поступове підвищення тарифів (з урахуванням нової методології тарифів та соціальних міркувань під час війни), забезпечення зовнішнього фінансування та надання прозорої та винятково прямої бюджетної підтримки енергетичним держпідприємствам", - зазначили в МВФ.

Слід зауважити, що ціни на воду в багатьох українців уже стали більшими. Повідомлялося, що це особливо стосується маленьких міст, де собівартість води вища. Місцева влада таких містечок боїться банкрутства водоканалів, адже розуміє, що якщо не підвищити тариф - рятувати підприємства доведеться з місцевого бюджету. Зазначалося, що в десятках населених пунктів за червень-липень збільшили вартість води. Зокрема:

  • у Славуті Хмельницької області тариф на воду (разом із водовідведенням) планують збільшити на 26,3%: із 61,8 до 78,05 грн за кубометр;
  • у Коцюбинському, що поруч із Києвом, кубометр води може подорожчати на 69,5% – із 35,86 до 60,8 грн;
  • у Покровську Дніпропетровської області кубометр води в липні подорожчав з 36,8 до 130,68 грн (на 255%);
  • у Чернівцях із червня тариф на воду збільшили з 27,91 до 44,3 грн за кубометр. Або на 58,7%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube