Право на відстрочку не можна підтвердити в більшості ТЦК: що сталося і як діяти в такому разі

Читать на русском

Відстрочку від призову у ТЦК можна отримати відповідно статті 23 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, проте своє право військовозобов'язані сьогодні підтвердити не можуть

Читать на русском
Мобілізація, ТЦК
Комісії в ТЦК ще не сформовані

Відстрочку від призову у ТЦК можна отримати відповідно статті 23 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, проте своє право військовозобов'язані сьогодні підтвердити не можуть

Згідно Порядку проведення призову, військовозобов’язані, які звернулися до ТЦК з заявою про надання відстрочки, повинні отримати рішення відповідної комісії. Але виявилося, що в ТЦК такі комісії не сформовані, тому своє право на відстрочу люди реалізувати поки не можуть. Про це Інформатору розповів багатодітний батько, який пройшов через всі процеси оновлення даних.

Як подається заява на відстрочку і хто приймає рішення?

Для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) ТЦК або його відділу заяву. До неї додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку.

«До речі, бланк заяви на відстрочку можна заповнити і вдома для економії часу. А потім цю заяву слід зареєструвати в ТЦК і це запустить відлік 7 днів, за якими вони зобов’язані її розглянути», - пояснив Інформатору Семен Шмарко, який намагався підтвердити своє право на відстрочку, як багатодітний батько.

Отриману заяву та підтвердні документи вивчає комісія в ТЦК, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Це так прописано в Порядку. 

Далі повинно бути так:

  • На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки.
  • Рішення комісії оформляється протоколом.
  • Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
  • У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки.
  • У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови. 

Наче все понятно і просто, проте на сьогодні військовозобов'язані, які мають право на відстрочку довести його не можуть.

Чому на сьогодні неможливо довести своє право на відстрочку?

Згідно Порядку проведення призову, для розгляду питань надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ТЦК та СП утворюються комісії у такому складі:

  • голова комісії — керівник районного (міського) ТЦК та СП;
  • члени комісії — представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

Але виявляється, що наразі відповідні комісії в ТЦК ще не сформовані.

«За новим Законом в цю комісію повинен входити не лише начальник ТЦК, а ще й якісь додаткові особи з місцевої влади. Так от на сьогоднішній день ці люди не визначені, комісії не сформовані і рішення не приймаються. Тобто, в реєстрі Оберіг із розшуку тебе, скоріше, виключать. Але на все, що можна розраховувати – це випросити якійсь лист або папірець, запевнення з ТЦК про те, що вони не заперечують твого права на відстрочку. Але реалізувати його на сьогоднішній день не можливо. Орієнтовні строки, коли запрацюють ці комісії – десь місяць. Тобто, можливо, до кінця червня вони запрацюють. А до цього ти знаходишся у правовій колізії», - зауважив Шмарко.

Тобто, додає він, скільки б ти не приніс документів, скільки б ти не витратив часу, але на сьогоднішній день твоє право на відстрочку реалізованим бути не може. І в Оберіг не може бути вписаним твоє право на відстрочку, повідомив Шмарко.

«Ця правова колізія стосується саме тих людей, у яких є реальне право на відстрочку, яке ТКЦ не підтвердили. І можуть так скластися обставини, що цих людей можуть доставити у ТЦК примусово, якщо немає ніяких доказів. Загалом, є сенс йти до ТЦК. Щоб оновити дані, отримати штрих-код та виключення з реєстрів, що ти у розшуку. Але до права на відстрочку ще бігти і бігти. Тобто, навіть якщо воєнкоматівські сильно хочуть це підтвердити – вони не в змозі це зробити», - сказав Інформатору Шмарко.

До речі, додає він, на ВЛК вас теж не можуть направити. Бо згідно Порядку проведення призову, військовозобов’язані, які звернулися до ТЦК з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.