ПриватБанк відмовляється повертати депозит клієнтці у розмірі 262 727 гривень - на чий бік став суд

Читать на русском

Жінка отримала від ПриватБанку відмову в отриманні належного їй депозитного вкладу

Читать на русском
ПриватБанк
Жінка просить ПриватБанк повернути її депозитний вклад

Жінка отримала від ПриватБанку відмову в отриманні належного їй депозитного вкладу

Жінка розмістила у ПриватБанку депозит та через деякий час вирішила його забрати, але отримала відмову. Станом на 31.12.2013 року залишок по ньому складав 3 724 доларів. Вона вимагає фінустанову повернути вклад з врахуванням 10 річних за договором у сумі 7 229 доларів (262 727 гривень). Про це вказується у рішенні Саксаганського районного суду Кривого Рогу Дніпропетровської області, опублікованому 18 березня 2024 року.

Жінка уклала з ПриватБанком договір про розміщення коштів на депозитному вкладі. Залишок станом на 31.12.2013 року складав 3 724 доларів. 11 грудня 2019 року вона звернулась з листом до фінустанови про намір закінчення дії договору та отримання належного їй депозитного вкладу, однак 25 грудня 2019 року їй відмовили у зв'язку з наявністю дебіторської заборгованості. 

"Дійсно 31 грудня 2013 рок було укладено договір банківського вкладу про розміщення коштів на депозитному вкладі, який вступив в дію з дня його укладання. Крім того, позивачка працювала в АТ КБ «ПриватБанк» на посаді контролера-касира та між сторонами було укладено договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність. Проведеною ревізією каси виявлена нестача коштів на загальну суму 199 950 гривень, що виникла у зв'язку з неналежним виконанням нею трудових обов'язків. Вказану суму було запропоновано погасити у добровільному порядку. 11.12.2019 року вона звернулася з листом до банку про намір закінчення дії договору та отримання належного їй депозитного вкладу. Станом на 28.07.2023 року фактичний розмір заборгованості банку перед нею становить вклад в сумі 3 724 доларів та проценти 1 677 доларів. При цьому нарахування процентів після дати розірвання договору на вимогу вкладника взагалі не здійснюється, тобто нарахування з 14.12.2019 року процентів є безпідставним. Аналогічне стосується пені у сумі 2406216 гривень, попри те, що договір банківського вкладу (депозиту) належить до виплатних договорів за ознакою наявності в банку обов'язку виплатити вкладнику, крім суми вкладу, також процентів або доходу в іншій формі. Між сторонами припинені договірні правовідносини за цими договорами. Після розірвання договору банківського вкладу між сторонами не існує споживчих правовідносин, а до грошового зобов'язання зі сплати коштів після закінчення дати застосовуються приписи статті 625 ЦК України у разі його невиконання. Тобто з моменту розірвання договору банківського вкладу за заявою клієнта на спірні правовідносини не поширюється дія Закону України «Про захист прав споживачів», а тому пеня відповідно до частини 5 статті 10 цього Закону не застосовується", - роз'яснили у ПриватБанку. 

Що вирішив суд? 

Суд вирішив частково задовольнити позов жінки. З ПриватБанку на її користь стягнуть суму вкладу з урахуванням 10% річних за договором від 5 листопада 2013 року в розмірі 5 401 долар, 3% річних у розмірі 45 доларів, пеню на підставі частини 5 статті 10 Закону України «Про захист прав споживачів» у сумі 200 тисяч гривень, моральну шкоду у сумі 10 тисяч гривень.

"ПриватБанк не виконав належним чином взятих на себе зобов'язань та позбавив вкладника права користуватися належним йому майном", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.