Обмеження на картковий рахунок жінки у ПриватБанку наклали на підставі постанови приватного виконавця від 03.09.2021 року у виконавчому провадженні
Жінка отримувала заробітну плату на картку в ПриватБанку. Однак наразі вона не може розпоряджатися власними коштами. Клієнтка вимагає фінустанову відновити їй можливість користуватись рахунком. Про це йдеться у рішенні Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області, опублікованому 12 вересня 2023 року.
Жінка має відкритий рахунок у ПриватБанку, на який нараховується заробітна платня. Вона позбавлена можливості розпоряджатись власними коштами внаслідок арешту, накладеного згідно з постановою приватного виконавця від 03.09.2021 року у виконавчому провадженні. Клієнтка вважає дії фінустанови з виконання зазначеної постанови незаконними, оскільки банк не виконав вимоги Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану" в частині дозволу боржникам здійснювати видаткові операції в межах 13 400 гривень щомісячно.
"За цим провадженням з позивачки стягувалась заборгованість на користь невідомої кредитної організації. Вона стверджує, що будь-яких кредитів не отримувала і стягнення відбувається незаконно. Разом з тим, приватний виконавець на теперішній час припинив свою діяльність і громадянка не може ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження", - вказується у матеріалах справи.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. У діях ПриватБанку не знайшли порушень чинного законодавства.
З матеріалів справи та пояснень позивача вбачається, що вищезазначена процедура визначення поточного рахунку для обмежених видаткових операцій не була реалізована. За таких обставин, у відповідача відсутні підстави для виконання видаткових операцій по арештованому рахунку. Таким чином, громадянка, як боржник у виконавчому провадженні, має можливість реалізувати свої права шляхом звернення до приватного виконавця. У випадку не згоди з діями або рішеннями виконавця, саме вони можуть бути предметом оскарження в судовому порядку. Крім того, у випадку незгоди з розміром заборгованості за виконавчим документом або підстав її виникнення, боржник має право звернутись до суду з позовом про визнання таким, що не підлягає виконавчого напису нотаріуса, на підставі якого відкрито виконавче провадження. На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позов до АТ КБ "ПриватБанк" є необґрунтованим. Позивачем помилково обрано неналежний спосіб захисту своїх прав та інтересів. Судом не встановлено порушень чинного законодавства в діях відповідача. На підставі вищевикладеного, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.