Спека може залишити світ без бензину, — Bloomberg

Градирні, теплообмінники з повітряним охолодженням та інше обладнання, що використовується для відводу технологічного тепла від установок нафтопереробного заводу, працюватимуть посилено

Спека та пальне
Спека та пальне

Температура в Європі наближається до рівня, за якого деякі нафтопереробні заводи повинні будуть виробляти менше пального. За оцінками Macquarie Group, 2023-го на європейських заводах збій, пов’язаний зі спекою, досяг близько 1 млн барелів на день — майже 10% обсягу, що вони зазвичай переробляють. 

Температури в Європі значно перевищують сезонні норми, і немає жодних ознак, що це зміниться найближчим часом. Найбільший нафтопереробник Швеції каже, що зміна клімату ускладнює виробництво пального

Іспанська Repsol SA заявила, що деякі її нафтопереробні заводи можуть мати обмеження через високі температури, але вони спроєктовані, щоб їх витримувати. Orlen повідомила, що нафтопереробні заводи в Гданську та Плоцьку працюватимуть у звичайному режимі за температури приблизно -25°С до +36°С. Щоб справлятися зі спекою, компанія планує встановити так звані чиллери для покращення охолодження.

«Зі зміною клімату та підвищенням температури стає все складніше підтримувати низьку температуру і тиск у верхній частині фракційної вежі», — сказав Людвіг Колберг, речник шведської компанії Preem, додавши, що це може обмежити пропускну здатність.

Європейські нафтопереробники не єдині, кому доводиться мати справу зі спекою.
У США регіони Східного узбережжя та Середнього Заходу можуть постраждати найбільше. Операції там спроєктовані для боротьби із зимовим холодом, а не з літньою спекою, сказав Ренді Хурбурун, керівник лондонського відділу переробки Energy Aspects Ltd.

Найбільші нафтопереробні заводи країни, що розташовані на узбережжі Мексиканської затоки, мають більші градирні та сховища для охолоджувальної води, що дозволяє їм краще витримувати літні температури.

Тим не менш, висока температура створює навантаження на виробничі підрозділи. Градирні, теплообмінники з повітряним охолодженням та інше обладнання, що використовується для відводу технологічного тепла від установок нафтопереробного заводу, працюватимуть посилено. Тривала літня спека може перевантажити регіональні електромережі, змушуючи раптово зупиняти цілі станції, сказав Хурбурун.

Окремі блоки також можуть зупинятися. Минулого літа на нафтопереробному заводі Valero Energy Corp. McKee, штат Техас, через високі температури позапланово було закрито ключову установку каталітичного крекінгу рідини для виробництва бензину. Нафтопереробний завод Exxon Mobil Corp. у Бейтауні втратив електроенергію через FCC після того, як через сильну спеку в Техасі спрацював котел.

Нафтопереробні заводи на Близькому Сході, як правило, краще справляються з екстремальною спекою, ніж заводи в Європі, оскільки вони створені для цього. Зокрема, вони налаштовані на роботу при вищому робочому тиску. Це означає, що вони можуть ефективно працювати за вищих температур навколишнього середовища, сказав Алан Гелдер, віцепрезидент із переробки, хімікатів і нафтових ринків консалтингової компанії Wood Mackenzie Ltd.

Аномальна спека в Україні буде вище 40 градусів

Україну накриває аномальна спека, яка протягом тижня буде тільки зростати – аж до 40 градусів за Цельсієм та вище. Все це загрожує ще більшими відключеннями світла через зростання споживання кондиціонерів, аваріями електромереж, а також впливає на самопочуття людей, які мають проблеми із серцем і не тільки – є ризики і теплових ударів. Від змін погоди потерпає і економіка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube