Трудові перевірки під час воєнного стану: які підстави та хто може отримати штраф

Які особливості трудових перевірок під час воєнного стану

Трудові перевірки під час воєнного стану: які підстави та хто може отримати штраф
Перевірки

У період дії воєнного стану можна уникнути штрафів у результаті трудових перевірок компаній. Покарання не буде в тих випадках, коли у встановлений термін приписів про усунення порушень, всі вимоги будуть виконані. Тобто, якщо порушник відреагує на зауваження інспекції та виправить ситуацію. Відповідно, якщо вимоги не виконані - є ризик отримати штраф.

Як передає "Головбух", під час воєнного стану трудові перевірки можуть бути проведені. Це стосується випадків, коли для цього є підстави, передбачені законодавством. Зокрема йдеться про такі фактори як:

  • звернення працівника про порушення його трудових прав;
  • доручення Прем’єр-міністра України;
  • настання аварії, пожежі, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що пов’язане з діяльністю госпсуб’єкта.

Питання, які підлягають перевіркам в умовах воєнного стану:

  • додержання вимог законодавства про гігієну та охорону праці;
  • виявлення неоформлених трудових відносин та законність припинення трудових договорів;
  • додержання вимог Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" від 15.03.2022 № 2136-IX.

Яка потрібна зарплата в Україні, на думку ШІ?

Моделям штучного інтелекту надали офіційні дані щодо розміру середньої та мінімальної зарплат і прожиткового мінімуму в Україні. Після цього програма видала відповіді щодо того, які насправді повинні бути прибутки в Україні для комфортного життя. ШІ від Google наводить такі цифри:

  • Прожитковий мінімум: 5000 грн (для існування);
  • Мінімальна зарплата: 12000 грн (для мінімально-комфортного життя);
  • Середня зарплата: 30000 грн (для комфортного життя).

"Наразі рівень прожиткового мінімуму, мінімальної та середньої зарплати в Україні не відповідає потребам людей для гідного життя", — резюмує ШІ.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube