Народна депутатка від "Слуги народу" повідомила про дефіцит коштів по програмі єВідновлення. Поки невідомо, коли вони з'являться
Український бюджет вичерпався на оплату житлових сертифікатів за програмою "єВідновлення". Наразі виплати постраждалим, у яких повністю зруйноване житло через війну, неможливі. Причина — відсутність необхідних коштів у державі для фінансування придбання нового житла з використанням житлового сертифіката.
Про це повідомила народна депутатка від "Слуги народу" Ольга Смаглюк-Василевська. Вона розповіла про заявників із Бучі, які звернулись з проханням про допомогу в отриманні компенсації через житлові сертифікати.
За словами депутатки, проблема полягала в тому, що вони не отримували кошти за сертифікати й не могли розрахуватися з продавцем житла, де вже внесли завдаток. Ольга Смаглюк-Василевська звернулася з цим питанням до Мінінфраструктури.
"Наразі на небюджетному рахунку Мінінфраструктури відсутні кошти для фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката", - відповіли депутатці у відомстві.
Зараз між Україною та Банком розвитку Ради Європи укладено Рамкову кредитну угоду для залучення коштів з метою відновлення фінансування для надання компенсацій за знищене нерухоме майно. Втім наразі такі виплати компенсацій неможливі. Їх відновлять, коли на відповідний небюджетний рахунок Мінінфраструктури надійдуть кошти із визначених законом джерел.
Водночас Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України наразі не назначило терміни надходження коштів на відповідний рахунок.
Картка єВідновлення призначена для отримання державної компенсації на відновлення пошкоджених об'єктів нерухомості, спричинених бойовими діями внаслідок війни Росії проти України. Програма у 2023 році розпочала виплати. Уряд виділив 4,4 мільярда гривень на ремонт житла, що зазнало пошкоджень. Для отримання компенсації необхідно пройти процедуру висновку спеціальної комісії. У той час жодної компенсації не отримають люди, які допомагали окупантам і підсанкційним особам.
Українці можуть подати заявку на отримання грошової допомоги за програмою "єВідновлення" через кілька доступних каналів, а не лише через "Дію". Це можна зробити й через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) або у нотаріуса. Особам, які подають заяву, необхідно мати наступні документи:
Також можлива подача заяви через уповноважену особу за наявності довіреності. Важливо, щоб право власності на житло було зареєстроване у Державному реєстрі речових прав.
Відповідно до чек-листа програми "єВідновлення", ремонтні роботи для відновлення пошкодженого житла поділяються на дві категорії залежно від розрахованої суми компенсації:
Для одноквартирних будинків, включаючи відокремлені житлові будинки садибного типу, зблоковані будинки з окремими квартирами і власним входом з вулиці, котеджів та будинків підвищеної комфортності, будинків садибного типу, дач та садових: від 200 000 гривень до 500 000 гривень. Отже, максимальні суми компенсації за пошкоджену квартиру становлять 350 000 гривень, а за будинок - 500 000 гривень.
Нагадаємо, також українці, які самостійно відновили пошкоджене війною майно, зможуть отримати компенсацію. Крім того, до програми може долучитися бізнес.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.