Укрпошта через шість місяців не змогла відповісти клієнту, де його рекомендований лист - яким було рішення суду

Читать на русском

Чоловік вважає відмову Укрпошти у відповіді незаконною та такою що порушує його права як споживача

Читать на русском
Укрпошта
Чоловік просив Укрпошту надати інформацію про дату вручення йому рекомендованого листа, що був відправлений з Західного апеляційного господарського суду

Чоловік вважає відмову Укрпошти у відповіді незаконною та такою що порушує його права як споживача

Чоловік просив Укрпошту надати інформації про дату вручення рекомендованого листа. Однак йому відмовили. Поштовий оператор вказав, що минуло шість місяців. 

Про це йдеться у рішенні Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області. Чоловік звернувся до Укрпошти із заявою про надання інформації про дату вручення йому рекомендованого листа, що був відправлений з Західного апеляційного господарського суду. Листом громадянину відмовили мотивуючи тим, що минуло шість місяців з часу відправки листа.

Чоловік вважає відмову Укрпошти незаконною та такою що порушує його права як споживача. Адже згідно з даними положень законодавства до вимог про перевезення вантажу, пошти застосовується позовна давність в один рік.

"Акціонерне товариство "Укрпошта" відповідно до вимог п. п. 121-122 правил надання послуг поштового зв'язку, здійснює перевірку пересилання реєстрованих поштових відправлень в автоматизованій системі товариства протягом шести місяців з дня прийняття їх для пересилання. Позивач звернувся із заявою про надання інформації про вручення поштового відправлення після закінчення шестимісячного терміну", - наголосили в Укрпошті. 

Яким було рішення суду? 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Він мав право своєчасно звернутись до Укрпошти за інформацією про вручення йому поштового відправлення, однак не зробив цього.

"Відмовляючи у наданні запитуваної у заяві інформації відповідач діяв із дотриманням вищезазначених вимог закону. Посилання позивача на ст. 258, ст. 925 ЦК України, як на підставу його вимог до відповідача, суд вважає безпідставними, оскільки дані норми цивільного законодавства у своїй сукупності визначають строки звернення із позовом до суду в спорах про перевезення вантажу, пошти, а не строки зберігання інформації про вручення поштових відправлень операторами поштового зв'язку. За наведених обставин у задоволенні позову слід відмовити", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.