В Івано-Франківській області чоловік втратив понад 166 тисяч гривень на купівлі позашляховика, але не отримав автівки - як захиститися від шахраїв

Читать на русском

Потерпілий знайшов ресурс в інтернет-мережі, де продавали позашляховик

Читать на русском
Шахраї
Чоловік натрапив на шахраїв та втратив на купівлі позашляховика понад 166 тисяч гривень

Потерпілий знайшов ресурс в інтернет-мережі, де продавали позашляховик

Чоловік переказав понад 166 тисяч гривень за транспортний засіб, але очікування закінчилося втратою грошей. Наразі розшукують недобросовісного продавця. Про це 23 квітня повідомили у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області. 

За даними слідства, потерпілий знайшов ресурс в інтернет-мережі, де продавали позашляховик. Зв’язавшись із продавцем обговорили умови, які цілком влаштували чоловіка. Майбутній автовласник погодився та перерахував на банківську картку, яку вказав новий знайомий, передплату. Потім зв’язок з продавцем обірвався.

За цим фактом слідчі поліції розпочали кримінальне провадження відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення особи зловмисника.

Громадян закликають бути уважними та критично ставитися до інформації, яку ви можете побачити в інтернеті. А задля того, щоб уберегтися від шахрайства, дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • перед тим, як зробити покупку в інтернеті, замовити послугу, укласти фінансову угоду тощо, перевірте відомості про продавця або постачальника послуг та вивчіть відгуки інших користувачів,
  • вимагайте надання офіційних документів представника послуг, підтвердження його повноважень та на сам товар, який вам пропонують;
  • уникайте «занадто привабливих» пропозицій,
  • якщо товар або послуга, яку вам пропонують, за пропозицією продавця коштує значно нижче ринкової вартості, це може бути шахрайство,
  • у разі вартісних купівель особисто спілкуйтеся з продавцем офлайн, огляньте товар та перевірте справжність документів. За потреби – скористайтеся послугами експертів.


"Пам'ятайте, зазвичай шахраї змушують діяти імпульсивно. Тому залишайтеся спокійними й розсудливими", - вказують у поліції.

Поліцейські ліквідували злочинну організацію, яка під виглядом благодійної допомоги хворим дітям ошукувала громадян

Для реалізації злочину аферисти відкрили три шахрайські кол-центри у Житомирі, до роботи в яких залучили понад 40 операторів. За кожним з них була закріплена власна легенда: одні представлялись волонтерами і виманювали гроші під приводом допомоги дітям з інвалідністю, інші — дитячим будинкам та малозабезпеченим сім’ям. Таким чином їм вдалося видурити більш ніж 12 мільйонів гривень. Оперативники департаменту карного розшуку встановили організаторку оборудки — 37-річну мешканку Києва, яка залучила і чітко розподілила ролі в злочинній організації серед шістьох мешканців Житомира, включаючи рідну сестру.

Скориставшись складним матеріальним становищем матері двох дітей з інвалідністю, шахраї зібрали на реабілітацію дітей понад 400 тисяч гривень, а родині передали лише 20 тисяч. Решту присвоїли собі. Семи фігурантам оголошено про підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою (ч. 5 ст. 190 Кримінального Кодексу України).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.