В Україні розробляють застосунок із ШІ, який зможе перекладати мову жестів у звук через смартфон

Читать на русском

Українські фахівці хочуть навчити ШІ озвучувати мову жестів англійською та іншими мовами

Читать на русском
Штучний інтелект зможе перекладати на англійську з мови жестів
Штучний інтелект

Українські фахівці хочуть навчити ШІ озвучувати мову жестів англійською та іншими мовами

Розробники застосунку зі штучним інтелектом ConnectAbility, який навчає людей із порушенням слуху мові жестів, планують додати підтримку англійської мови та озвучення перекладу. Експерти ліцею Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського, які створили застосунок, розповіли, як програма зможе перекладати мову жестів у звуковий формат. Це буде можливо, зокрема, через камеру смартфона. 

Як передає портал dev.ua, за словами ментора команди Івана Комарова, в ході дослідження експерти виявили, що в нашій державі є чимало людей з порушенням слуху. У результаті фахівці вирішили розробити мобільний застосунок, який зміг би перекладати мову жестів у звуковий формат за допомогою камери смартфону. Для цього використовується штучний інтелект із розділом вивчення мови жестів у ньому.

"За допомогою mediapipe виявляються ключові точки на руках людини. Координати цих точок зберігаються у вигляді векторів. На основі цих точок виконується аналіз за допомогою нашої моделі ШІ. Нейронна мережа написана на Tensorflow та використовує алгоритм класифікації", - пояснив Іван Комаров.   

Що планується розробниками

Експерти хочуть продовжити розвиток цього проєкту. Вони планують збільшити підвищення точності розпізнавання жестів та додати озвучку під час перекладу. Крім того, експерти хочуть додати можливість вивчення не тільки через українську мову, але й через англійську та інші мови світу.   

На думку ментора команди, цей проєкт зможе "допомогти людям подолати бар’єри в спілкуванні". Комаров зауважив, що на цей проєкт, на його думку, звернуть увагу соціальні служби та відповідні державні органи, які допоможуть втілити розробку. 

Вчені створили ШІ-хробака: що це значить   

Експерти Cornell Tech створили ШІ-хробака, який здатен поширюватися автоматично через AI-агентів. Цей хробак здатен розсилати спам, викрадати дані тощо. За словами дослідника Бена Нассі, існування такого ШІ-хробака фактично доводить, що тепер існує можливість для нового виду кібератак, якого раніше не існувало.   

У ході дослідження, зокрема, створювали зображення з вбудованою зловмисною підказкою, що змушує помічника електронної пошти пересилати повідомлення іншим. Йдеться про імена, номери телефонів, номери кредитних карток, SSN, будь-що, що вважається конфіденційним.  Про свої висновки дослідники повідомили Google і OpenAI.   

"Схоже, вони знайшли спосіб використовувати вразливості типу швидкої ін'єкції, покладаючись на дані користувача, які не були перевірені чи відфільтровані", - зауважив представник OpenAI, додавши, що компанія працює над тим, щоб зробити свої системи ще більш стійкими.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.