В Україні спрощено зміни цільового призначення земельних ділянок: для чого це робиться і як буде діяти

Президент України підписав закон про спрощення зміни цільового призначення землі для об’єктів енергетики та промисловості

Реформи, земля
Зміна цільового призначення землі відбуватиметься за спрщеною процедурою

Президент Володимир Зеленський підписав закон про спрощення зміни цільового призначення землі для об’єктів енергетики та промисловості. Про це він сказав на презентації програми "Зроблено в Україні" в понеділок, 26 лютого.

За словами Володимира Зеленського, мають бути ліквідовані бар'єри, про які говорять роки і які заважають розширювати існуючі виробництва.

«Характерний приклад такого тривалого негативу – це задовге підключення до мереж або проблеми при зміні цільового призначення землі. І щойно я підписав закон, який спрощує зміну цільового призначення земельних ділянок для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України", – сказав Президент.

Цей закон Верховна Рада ухвалила на початку лютого. Він передбачає ліквідацію зайвих бюрократичних перешкод для інвесторів, які хочуть побудувати в Україні новий завод, промисловий чи енергетичний об'єкт. Ідея полягає в тому, що замість одного-трьох років отримання всіх необхідних дозволів займатиме не більше ніж півтора місяця.

Зміна цільового призначення землі відбуватиметься на підставі висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури місцевої ради щодо можливості розміщення запланованого об'єкта. Без обов'язкової розробки містобудівної документації та документації із землеустрою.

Норми закону діятимуть на період воєнного стану плюс п'ять років, тобто на умовний період відновлення.

Як раніше писав Інформатор, Корея, Нідерланди, Норвегія та Швеція стали новими членами Платформи донорів України. Разом вони зобов'язались виділити понад 5,5 млрд доларів США на економічне відновлення та відбудову України. Водночас Україна презентувала партнерам Матрицю реформ - аналітичний інструмент для ефективного прийняття рішень та управління процесом впровадження реформ. 

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube