В Україні вперше в тестовому режимі запустили 5G - який результат

Телеміст провели на території інноваційного центру промприлад в Івано-Франківську та офісі Водафон у Києві

Водафон
Водафон тестує 5G

В Україні вперше відбувся тестовий запуск мережі 5G. Водафон і Nokia організували телеміст та об’єднали Івано-Франківськ, Київ і Гельсінкі, щоб перевірити якість звʼязку, все працює. Про це 27 травня повідомили у міністерстві цифрової трансформації.

Телеміст провели на території інноваційного центру промприлад в Івано-Франківську та офісі Водафон у Києві. Це одні з перших в Україні майданчиків, де 5G можна було протестувати за допомогою смартфонів і планшетів.

Зараз 5G працює в понад 90 країнах світу. Зокрема, Європейський Союз планує покрити технологією територію всіх міст та основних шляхів до 2025 року. Телеком — один із пріоритетних напрямів з початку створення Мінцифри.

"В Україні вперше в тестовому режимі запустили 5G. Інноваційний центр промприлад в Івано-Франківську, офіс Водафон у Києві, а також офіс Nokia в Гельсінкі зідзвонились за допомогою 5G і перевірили якість звʼязку. Все працює. Зараз 5G працює в понад 90 країнах світу. Зокрема, Європейський Союз планує покрити 5G територію всіх міст та основних шляхів до 2025 року. Ми маємо розвивати інновації та наздоганяти світ, навіть попри повномасштабну війну. Дякую нашим партнерам — компаніям Водафон та Nokia — за важливий крок до впровадження 5G. Сподіваюсь, скоро зможемо масштабувати технологію", - прокоментував очільник Мінцифри Федоров. 

5G, підвищення стійкості інтернет-мереж та посилення співпраці з ЄС - Мінцифра підписала угоду з Румунією

В угоді йдеться про розвиток електронних комунікацій та співпрацю у сфері цифровізації й кіберзахисту. Договір підписали очільники міністерств у жовтні 2023 року. Це дасть змогу обмінюватися досвідом між українськими та румунськими спеціалістами. А також упроваджувати спільні проєкти для розвитку телеком-інфраструктури, цифровізації й кіберзахисту. Зокрема, домовилися:

  • відновлювати та модернізувати цифрову інфраструктуру, яка постраждала внаслідок російської агресії;
  • підвищувати стійкість та захищеність інформаційно-комунікаційних технологій;
  • посилювати кіберзахист національних мереж та цифрової інфраструктури;
  • розвивати хмарну інфраструктуру для державних електронних сервісів;
  • запустити технології 5G в Україні й розвивати 5G-коридори між кордонами України та Румунії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube