Бюджетний комітет рекомендували урядовий законопроєкт №11396, яким обмежили право Кабміну призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 1 жовтня 2024 року
Бюджетний комітет Верховної Ради рекомендує парламенту надати право уряду призупинити виплати за зовнішнім державним боргом до завершення переговорів про реструктуризацію. Про це повідомила голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради України Роксолана Підласа.
“Комітет з питань бюджету щойно рекомендував законопроект 11396-1 ухвалити за основу і в цілому. На повторному засіданні комітету рекомендували урядовий 11396, який матиме ідентичний зміст та обмежив право Кабміну призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 1 жовтня 2024 року”, - написала Роксолана Підласа.
Законопроєкт №11396-1 містить дві норми:
“Схоже технічне рішення було вже використане в 2015 році, коли Україна прийняла Закон «Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом» у травні, досягла принципових домовленостей з інвесторами в кінці серпня, і оголосила про завершення операції у листопаді. МВФ в робочому порядку висловило підтримку цього законопроекту, оскільки він сприятиме посиленню боргової стійкості України - зобов’язання, яке ми на себе взяли в Меморандумі з МВФ. Будемо просити ВРУ підтримати цей проект на найближчому пленарному засіданні, оскільки він є важливим елементом реструктуризації, яка дозволить заощадити на платежах з обслуговування та погашення суверенних єврооблігацій понад 10 млрд дол США до кінця 2027 року”, - написала Підласа.
Поки що кредитори не пристали на пропозицію Кабміну реструктуризувати борг. Наразі британська неурядова організація Debt Justice закликає новий уряд країни захистити Україну від можливих судових позовів. Активісти зазначають, що українські облігації випущено за законами Британії, тому уряд може закріпити в законі, що кредитори не можуть подавати до суду на Україну поки триває війна
Як повідомляє Голос Америки із посиланням на видання The Guardian, Україна веде переговори з власниками облігацій і вимагає списання боргу на 60% від 24 мільярдів доларів, які вона винна приватним кредиторам. Власники облігацій, серед яких такі великі інвестиційні групи, як BlackRock, Pimco, Fidelity і AllianceBernstein, заявили, що готові погодитися на 20% збитків. Проте переговори ще тривають.
«Якщо до кінця цього місяця (липня – ред.) не буде укладено угоду або не буде узгоджено продовження дворічного мораторію, Україна офіційно оголосить дефолт за своїми боргами у вересні», - йдеться у матеріалі The Guardian.
Київ побоюється, що після закінчення терміну менеджери активів продадуть свої облігації хедж-фондам, які потім подадуть до суду.
«Облігації України регулюються законодавством Великої Британії, тому майбутній уряд Великої Британії міг би ухвалити закон на підтримку України, чітко вказавши, що жоден кредитор не може подати до суду на країну, поки триває війна», – сказала виконавчий директор Debt Justice Хайді Чоу.
В бюджете України – діра на 400-500 мільярдів гривень. Таку суму назвала голова Комітету з питань бюджету, народна депутатка від "Слуги народу" Роксолана Підласа за підсумками зустрічі з послом Німеччини Мартіном Єгерахом. Про це 15 липня пише пресслужба Верховної Ради. Роксолана Підласа повідомила, що головна тема розмови з послом - виконання Державного бюджету 2024 та зміни до бюджету для покриття "діри" в 400-500 млрд грн в цьому році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.