З картки ПриватБанку раптово зникло 229 396 гривень - чи повернув суд кошти

Службовою перевіркою ПриватБанку встановлено, що перекази коштів з рахунку жінки були здійснені в системі дистанційного обслуговування клієнтів Internet Banking Приват-24, декількома платежами

ПриватБанк
Жінка втратила з рахунку ПриватБанку 229 396 гривень

У жінки з рахунку зникло 229 396 гривень. Вона не давала згоди на проведення фінансової операції. Її спроба зв'язатися з ПриватБанком для врегулювання ситуації не принесла успіху. Клієнтка вимагає від банку повернення коштів. Про це йдеться у рішенні Новозаводського районного суду Чернігова, опублікованого 18 квітня 2024 року.

06.07.2022 року з належного жінці рахунку, відкритого в АТ КБ «ПриватБанк», без її відома та погодження переведено на інший рахунок кошти в розмірі 229 396 гривень. Спроба клієнтки зв'язатися з фінустановою для врегулювання ситуації не принесла успіху. 

"Службовою перевіркою встановлено, що перекази коштів були здійснені в системі дистанційного обслуговування клієнтів Internet Banking Приват-24, декількома платежами. При цьому вхід в Приват-24, як до проведення спірних переказів, так і після, був здійснений під авторизацією саме позивачки. Операції вчинили за допомогою картки, яку додали до сервісу Google Pay. Відповідне повідомлення про активацію сервісу надіслали на e-mail. Вхід в Приват-24 виконувався з використанням секретних даних, таких як логін та пароль, також додатково на фінансовий номер надходив IVR-дзвінок для підтвердження операції. Також вказав, що вперше заява від неї надійшла до банку лише 05.06.2023 року, майже через рік після здійснення спірних переказів", - заявили у ПриватБанку.

Згідно з відомостями АТ КБ «ПриватБанк» від 08.04.2024 року, автентифікація клієнтки при здійсненні переказів 06.07.2022 року здійснювалася через підтвердження входу з правильним введенням логіну та паролю. Додавання платіжної картки до сервісу безконтактних переказів GooglePay було здійснено 06.07.2022 року шляхом введення номера, строку дії та CVV-коду платіжної картки з подальшою автентифікацією та авторизацією послуги через вхід в Приват-24 та додаткового підтвердження через IVR-дзвінок з банку. Про додавання платіжної картки до сервісу безконтактних переказів GooglePay 06.07.2022 було надіслано повідомлення на адресу електронної пошти. Для підтвердження авторизації послуги з додавання платіжної картки до сервісу безконтактних переказів GooglePay 06.07.2022 року від банку надходив дзвінок на її фінансовий номер телефону.

Яким було рішення суду? 

Суд вирішив відмовити жінці у задоволенні позову. Після виявлення переказу коштів з рахунку, картка не була заблокована, вона продовжувала нею користуватися, про що свідчить операції за 28.07.2022 року.

"Відповідно до ухвали слідчого судді Деснянського районного суду Чернігова від 09.12.2022 року, в рамках кримінального провадження під час досудового розслідування потерпіла повідомила, що на час перебування за кордоном, а саме в Польщі, здійснила переадресацію телефонних дзвінків з її номера на номер телефону сина для розв'язання робочих питань та допомоги в особистих справах, оскільки він постійно перебуває в Чернігові. Отже, вона вчинила дії, які дали змогу використання фінансового номера телефону, у тому числі отримання дзвінків та повідомлень від банку, IVR-дзвінків для підтвердження здійснюваних операцій з картками. З огляду на встановлені обставини, саме вона повинна нести відповідальність, адже спірні платіжні операції були вчинені з ідентифікацією електронного платіжного засобу та користувача - ініціатора переказу, а повідомлення до банку про втрату доступу до електронного платіжного засобу від позивача взагалі не надходило. Вперше заява від неї надійшла до банку лише 05.06.2023 року, майже через рік після здійснення спірних переказів", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube