Закупівельні ціни сирого молока знову почали зростати: що буде далі

В липні закупівельні ціни сирого молока рушили вгору, аналітики прогнозують, що найближчим часом молочна продукція в магазинах здорожчає

Продукти, ціни
Молочка починає дорожчати

Як і прогнозували аналітики молочного ринку, в липні закупівельні ціни сирого молока рушили вгору. Якщо у перших числах липня спостерігалися лише точкові зміни, то з середини місяця відбувається масове подорожчання сировини. Про це повідомляє «ПроАгро Груп».

Порівняно з червнем, вартість молока сільгосппідприємств у липні зросла в середньому до рівня 13,9 грн/кг без ПДВ (+22% до липня 2023 року).

«Середня ціна молока, що виробляється в господарствах населення, в червні підвищилася до 8,6 грн/кг (+14% до липня 2023 року). Актуальний діапазон заготівельних цін для молока с/г підприємств в кінці місяця переважно складав 12,8-14,6 грн/кг без ПДВ. Вартість сирого молока, виробленого в господарствах населення в основному знаходилась в діапазоні 8,0-9,5 грн/кг без ПДВ», - уточнюють фахівці.

За їх словами, спека завдала як прямої, так і опосередкованої шкоди галузі, погіршився довгостроковий прогноз виробництва сирого молока.

«Теплові удари скоротили надої корів на 20-25% відносно травневих піків, відновлення тварин може тривати від декількох місяців до пів року. Ще більш тривалим буде вплив на кормову базу, адже посуха не тільки сприяла росту ринкових цін концентрованих кормів, але й погіршила якісний стан основних кормів нового врожаю», - пояснюють виробники.

Загальний обсяг виробництва молока всіма категоріями виробників за перше півріччя склав 3,5 млн тонн, що на 2,2% нижче аналогічного періоду 2023 року. Виробництво молока сільгосппідприємствами у першому півріччі на 5,7% вище, ніж в аналогічний період минулого року (1,5 млн тонн).

На скільки до кінця року подорожчають сир, молоко та сметана

Учасники молочного бізнесу прогнозують неминуче зростання цін на свою продукцію. За деякими очікуваннями, подорожчання «молочки» може становити до 20% до кінця року. На очікуване зростання цін вплине декілька факторів.

«Зараз все зросло в ціні. Валюта подорожчала, дуже дорогі запчастини, комплектуючі, імпортне обладнання, обслуговування, пакувальний матеріал. Це все прив’язано до валюти. Бензин не дешевий, з електроенергією проблеми. Плюс, колгоспники-постачальники молока також піднімають ціни на сировину», — зазначив гендиректор компанії «Люстдорф» Олександр Самохвалов.

На його думку, питання підвищення цін на молочну продукцію є актуальним давно, і з огляду на фінансові результати, підприємства з цим вже навіть запізнюються.

Голова наглядової ради Ічнянського молочно-консервного комбінату Валентин Запорощук погоджується, що ціна на сировину вже почала підніматися, що вплине на вартість кінцевої продукції.

«Як швидко зростатимуть ціни, спрогнозувати важко. Але думаю, що прогноз до кінця року — до 15−20%», – сказав він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube