Смачні, але великі: чому в Україні несподівано обвалилися ціни на кавуни

Ціни на кавуни в Україні цього тижня вже опустилися до 3-8 грн/кг, що в середньому на 30% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня

Продукти, ціни
Кавуни впали в ціні

Наразі кавун в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж на початку серпня 2023 року. Фермери зниження цін пояснюють великими розмірами кавунів, на яких попит досить низький. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Поліпшення погодних умов практично по всій території країни дозволили українським виробникам кавунів відновити активні збиральні роботи, що призвело до збільшення пропозиції цієї продукції на ринку.

"Наразі ціни на кавуни на внутрішньому ринку вже опустилися до 3-8 грн/кг ($0,07-0,19/кг), що в середньому на 30% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Негативну цінову динаміку виробники пояснюють різким збільшенням пропозиції цих баштанних на ринку. За словами фермерів, ситуація ускладнюється ще й тим, що основну частку пропозиції становить продукція великого калібру, попит на яку досить слабкий. Оптові компанії та роздрібні мережі скорочують закупівлі такого кавуна до мінімуму, посилаючись на вкрай невисокі темпи продажів у роздробі", - пояснюють аналітики.

Якщо порівнювати ситуацію на ринку кавунів в Україні з іншими країнами регіону, то дана продукція залишається більш доступною тільки в Узбекистані та Таджикистані, що є традиційним.

Варто зазначити, що наразі кавун в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж на початку серпня 2023 року.

Галузеві експерти не прогнозують помітного поліпшення ситуації на ринку. За їхніми словами, підвищити ціни вдасться тільки власникам кавунів високої якості, а пропозиція такої продукції на ринку досить обмежена. Водночас ціни на кавуни вагою понад 5 кг і надалі перебуватимуть на низькому рівні, оскільки фермери йтимуть на поступки покупцям, намагатимуться в такий спосіб прискорити темпи реалізації наявних обсягів продукції.

В Україні можуть початися перебої з хлібом

Перебої з хлібом в Україні можуть розпочатися найближчим часом. Однією з причин є збільшення цін на борошно. Про це «Мінфіну» розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів та директор компанії «Київ Хліб» Юрій Дученко.

За словами Юрія Дудченко, у червні та липні основні виробники хліба в Україні спрацювали або в мінус, або в нуль.

«Ціни на борошно за останні кілька місяців зросли на 50% і продовжують збільшуватися. Якщо у квітні ми купували борошно по 10 тисяч за тонну, то зараз воно коштує вже 15 тисяч, а до листопада очікується ціна 16−16,2 тисяч. Борошно у собівартості хліба — це приблизно 40%. Інша сировина (цукор, соняшникова олія та ін.) подорожчала з початку року більше ніж на 20%. Зростають витрати на електроенергію, логістику, пакувальні матеріали та ін. Тому необхідно підвищувати ціни на хліб на 15−20%. Якщо цього не станеться, багато хлібозаводів можуть просто зупинитися і в країні почнуться перебої з хлібом. Вже зараз низка підприємств на межі зупинки, дехто переходить на роботу в одну зміну», — каже Дученко.

За його словами, суттєве зростання цін на борошно пояснюється тим, що на внутрішньому ринку обмежена пропозиція зерна другого класу (а саме така йде на борошно для хлібопекарської галузі). Багато продавців притримують зерно в очікуванні вигідніших цін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube