Житель Сумщини хотів оформити право власності на квартиру, але ЦНАП відмовив - що вирішив суд

Працівники ЦНАПу відмовили чоловіку в реєстрації права власності на квартиру в усній формі

ЦНАП
Чоловік звернувся до ЦНАПу, щоб зареєструвати право власності на квартиру, але отримав відмову

Чоловік придбав квартиру ще у 1999 році та договір купівлі-продажу був зареєстрований на Українській універсальній біржі. Він звернувся до ЦНАПу для реєстрації права власності на квартиру в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, але йому відмовили, бо договір купівлі-продажу, не є нотаріально посвідченим. Про це йдеться у рішенні Роменського міськрайонного суду Сумської області, опублікованому 8 березня 2024 року. 

4.08.1999 року чоловік придбав у жінки квартиру і договір купівлі-продажу був зареєстрований на Українській універсальній біржі. У листопаді 2023 року він звернувся до Центру надання адміністративних послуг для реєстрації права власності на квартиру в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, але працівники ЦНАПу йому відмовили в усній формі та повідомили, що договір купівлі-продажу, укладений на Українській універсальній біржі не є нотаріально посвідченим, а тому відсутні правові підстави для проведення реєстрації речових прав. Вказується, що ринкова вартість квартири становить 274 262 гривень. 

Яким було рішення суду?

Позов чоловіка задовольнили. Суд визнав дійсним договір купівлі-продажу, укладений 4 серпня 1999 року на Українській універсальній біржі, а також його право власності на квартиру.  

"Оскільки договір купівлі-продажу нерухомості укладений сторонами і посвідчений на Українській універсальній біржі за № Р-54 відповідав волі сторін, умови договору ними виконані в повному обсязі, договір пройшов відповідну державну реєстрацію, суд вважає, що позивач на законних підставах набув право власності на придбане майно. Згідно з повідомленням Відділу державної реєстрації Андріяшівської сільської ради Роменського району Сумської області №8/09-03 від 31.01.2024 року, договір купівлі-продажу нерухомості від 04.08.1999 року нотаріально не посвідчений, відсутні правові підстави для проведення на підставі нього реєстрації речових прав. Отже, громадянин не має можливості розпоряджатися своєю нерухомістю на власний розсуд з причин, що не залежать від нього. Таким чином, суд дійшов висновку, що його право власності порушене і підлягає захисту відповідно до ст. 16 ЦК України, а тому позов про визнання дійсним укладеного договору купівлі-продажу та визнання права власності на нерухоме майно є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube