Житель Вінниччини не зміг отримати послугу в ЦНАПі через неправильний переклад свого прізвища - що вирішив суд

Помилкове написання прізвища чоловіка створює перешкоди в реалізації його прав як власника майна

ЦНАП
Чоловіку для внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо квартири, довелося звернутися до ЦНАПу «Прозорий офіс» Вінницької міської ради, проте йому відмовили у проведенні реєстраційних дій, у зв'язку з помилковим написанням прізвища в договорі купівлі-продажу

Чоловік вирішив внести відомості до держреєстру щодо його квартири. Для цього він звернувся до ЦНАПу «Прозорий офіс» Вінницької міської ради, проте йому відмовили у проведенні реєстраційних дій, у зв'язку з помилковим написанням прізвища в договорі купівлі-продажу. Розбіжності виникли в результаті допущення помилки при перекладі прізвища заявника з російської мови на українську. Про це йдеться у рішенні Вінницького міського суду Вінницької області, опублікованому 31 липня 2024 року.

13.07.1992 року між чоловіком та виконкомом Вінницької міської ради народних депутатів укладено договір купівлі-продажу за №2059, щодо купівлі займаної квартири. Він зазначає, що при видачі договору купівлі-продажу від 13.07.1992 року за №2059, припустилися помилки, а саме невірно зазначено його прізвище. Для внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо його квартири, довелося звернутися до ЦНАПу «Прозорий офіс» Вінницької міської ради, проте заявнику відмовили у проведенні реєстраційних дій, у зв'язку з помилковим написанням прізвища заявника в договорі купівлі-продажу. 

"Розбіжності у написанні прізвища заявника в описаному вище договорі купівлі-продажу, виникли в результаті допущення помилки при здійсненні перекладу прізвища заявника з російської мови на українську. Наведене зумовлює перешкоди в реалізації заявником своїх прав як власника майна, а в позасудовому порядку встановити факт належності наведеного правовстановлюючого документа, в заявника можливості не має", - вказується у матеріалах справи. 

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. Суд вирішив встановити факт належності, договору купівлі-продажу квартири за №2059 від 13.07.1992 року, укладеного між ним та виконкомом Вінницької міської ради народних депутатів.

"Заявник надав достатньо доказів на підтвердження викладених обставин, а зацікавлена особа (виконавчий комітет Вінницької міської ради) не спростував доводи, викладені у заяві. Таким чином, у суду не виникає сумніву у тому, що договір купівлі-продажу квартири за №2059 від 13.07.1992 року, належить заявнику. Встановлення даного юридичного факту за рішенням суду породжує для заявника певні правові наслідки. Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд робить висновок, що заява підлягає задоволенню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube