Бензин дорожчатиме й надалі: експерт пояснив, від чого залежать ціни на пальне в Україні

Читать на русском

Експерт поділився прогнозом щодо подорожчання пального в Україні, від чого залежать цінники на АЗС

Читать на русском
Чому в Україні дорожчає пальне і що буде з цінами далі
Леонід Косянчук

Експерт поділився прогнозом щодо подорожчання пального в Україні, від чого залежать цінники на АЗС

В Україні останнім часом збільшується вартість автомобільного пального, і це стосується всіх його видів. При цьому деякі громадяни не знають, на що чекати далі. Президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук пояснив, що буде з цінами найближчим часом. Експерт переконаний, що на ціни може вплинути ситуація на європейських біржах.

Як пояснив експерт у коментарі порталу Телеграф, подорожчання пального триватиме й надалі. Він зазначив, що зараз збільшується попит. Тому в цій ситуації спрацьовує ефект "попит-пропозиція". Тобто, чим більше попит - тим більший шанс на подорожчання. Крім того, зараз починаються сільгоспроботи і споживання буде збільшуватися, тому і ціни будуть підійматися.

Леонід Косянчук зазначив, що окремий фактор, який впливає на ціни на українських АЗС, - це також цінова ситуація на європейських біржах. За його словами, сьогодні в нашій державі левова частка пального є імпортною складовою. Відповідно, ціни залежать від імпортного ринку.

Крім того, якщо в Україні все ж ухвалять рішення про збільшення акцизу на пальне, то будуть певні умови для подорожчання бензину на 1,5 гривні за літр, а дизелю - майже на 2 гривні за літр. Що стосується скрапленого газу, то він в такій ситуації може подорожчати на 18 копійок за літр. 

При цьому експерт додав, що збільшення акцизів стане додатковим тиском на споживачів. Він зауважив, що додатково на рік з акцизу можна отримати до 20 мільярдів гривень. 

Також фахівець пояснив, що на ціни на АЗС також впливає курс національної валюти. Річ у тім, що акцизи сплачуються в євро, підприємці платять в доларах, а потім - з курсу гривні сплачуються податки. Таким чином, від курсу гривні залежить вартість пального більше порівняно з ціною ресурсу на європейському ринку.

Що гірше впливає на екологію: бензин або дизель   

Раніше експерти розповідали про те, що наразі дуже важливо зменшувати викиди шкідливих речовин у атмосферу. Що стосується автомобільного пального, що зазвичай вважають, що дизельні двигуни більш ефективні: тобто, споживають менше палива на кілометр, якщо порівнювати з бензиновими. Проте насправді цього ще недостатньо для того, щоб однозначно сказати, що дизель є більш безпечним вибором для екології.     

Експерти пояснили, що основна різниця між цими двигунами полягає в типі палива, яке вони використовують і викидають у атмосферу. Бензин містить меншу кількість сірки, аніж дизель. Сірка є головним джерелом викидів сульфатів, які впливають на чистоту повітря.   При цьому дизельні двигуни містять більшу кількість сірки. Це негативно впливає на якість атмосферного повітря та сприяє забрудненню. Тому фахівці зауважили, що бензиновий двигун може бути кращим щодо екології. Водночас експерти додають, що і бензин, і дизель мають і переваги, і недоліки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.