Ціни сягнули максимуму: в Україні продовжує дорожчати картопля

Вже сьогодні ціни на картоплю в Україні в середньому на 82% вищі, ніж у першій половині серпня 2023 року

Продукти, ціни
Картопля дорожчає

Зростання цін на ринку картоплі в Україні спостерігається і на поточному тижні, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Як і тижнем раніше, цьому сприяє досить обмежена пропозиція цієї продукції на ринку.

Наразі основні продажі картоплі відбуваються в межах 13-18 грн/кг ($0,32-0,44 /кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. При цьому експерти проєкту зазначають, що, попри підвищення цін у даному сегменті, попит на картоплю на українському ринку залишається досить високим.

«Чергове підвищення цін на картоплю було зумовлено низкою причин. Насамперед це було пов’язано зі скороченням поставок із господарств, оскільки через посуху в низці регіонів виробники змушені були призупинити збиральні роботи. Крім того, продавці говорили про нечисленну пропозицію продукції високої якості, що також надавало підтримку цінам», - пояснюють аналітики.

Вони зауважують, що вже сьогодні ціни на картоплю в Україні в середньому на 82% вищі, ніж у першій половині серпня 2023 року. Тоді відвантаження цієї продукції відбувалося не дорожче 10 грн/кг ($0,24/кг). Ба більше, нинішні ціни на один з основних продуктів для українців є найвищими, як мінімум за останні 5 сезонів. При цьому, з огляду на активні темпи збуту картоплі, багато українських фермерів заявляють про свій намір вже наступного тижня здійснити чергові спроби підвищити ціни в цьому сегменті.

Чому в Україні несподівано обвалилися ціни на кавуни

Наразі кавун в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж на початку серпня 2023 року. Фермери зниження цін пояснюють великими розмірами кавунів, на яких попит досить низький. 

"Наразі ціни на кавуни на внутрішньому ринку вже опустилися до 3-8 грн/кг ($0,07-0,19/кг), що в середньому на 30% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Негативну цінову динаміку виробники пояснюють різким збільшенням пропозиції цих баштанних на ринку. За словами фермерів, ситуація ускладнюється ще й тим, що основну частку пропозиції становить продукція великого калібру, попит на яку досить слабкий. Оптові компанії та роздрібні мережі скорочують закупівлі такого кавуна до мінімуму, посилаючись на вкрай невисокі темпи продажів у роздробі", - пояснюють аналітики.

Якщо порівнювати ситуацію на ринку кавунів в Україні з іншими країнами регіону, то дана продукція залишається більш доступною тільки в Узбекистані та Таджикистані, що є традиційним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube