Жінка не надала змоги здійснити заміри при максимальному навантаженні, а також не продемонструвала паспортів на все наявне електрообладнання
Працівники ДТЕК під час перевірки адреси жінки склали акт порушення щодо самовільного підключення до електромережі та донарахували за світло 2 237 651 гривні. Вона вимагає скасувати виставлену компанією заборгованість. Про це йдеться у рішенні Києво-Святошинський районного суду Київської області, опублікованому 28 червня 2024 року.
30.11.2021 працівники ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» за адресою жінки склали акт про порушення обліку електроенергії, що полягає у самовільному підключенні, яке виконано мідним проводом з ввідного рубильника 0,4 кВ до навантаження споживача поза розрахунковими трансформаторами струму. Тобто електроенергія, що споживається через самовільне приєднання, лічильником не обліковується. Споживачка не надала змоги здійснити заміри при максимальному навантаженні та не надала паспортів на все наявне електрообладнання. Також до акту додається фото та відеоматеріали, сейф-пакет з речовими доказами.
06.12.2021 року відбулося засідання комісії по розгляду акту від 30.11.2021 року про порушення правил роздрібного ринку електричної енергії. Рішення комісії оформлене протоколом. Згідно з рішенням комісії, акт про порушення підлягає нарахуванню згідно з п. 8.4.12 ПРРЕЕ за формулою 8, а обсяг електричної енергії необлікованої внаслідок порушення ПРРЕЕ становить 445929 кВт-год.
Водночас жінка вказує, що комісію було повідомлено, що об'єкт «непобутові приміщення» був переданий на правах оренди товариству з обмеженою відповідальністю «Пікфордс девелоп» та надана копія договору. Однак комісією цей факт був проігнорований.
"З 22.07.2020 року власником нерухомого майна є дочка позивачки. Проте вона не повідомляла про зміну власника електроустановки та продовжує користуватися електричною енергією на умовах власного договору про розподіл електричної енергії. Технічною перевіркою проведеною 30.11.2021 року представниками в будинку було виявлено порушення ПРРЕЕ: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів та електропроводки до електричної мережі оператора системи розподілу. Самовільне підключення виконано мідним проводом з ввідного рубильника 0,4 кВ до навантаження споживача, поза розрахунковими трансформаторами струму. Самовільне підключення виконано відкрито; електроенергія, що споживається через самовільне приєднання лічильником не обліковується. Позаоблікове приєднання використовувалося для живлення електроенергією майнінгової ферми (накопичення криптовалюти). Доступ представників компанії до проведення перевірки забезпечили працівники органів Національної поліції України. За підсумками перевірки складено акт про порушення", - заявили у ДТЕК.
Вказується, що 06.12.2021 року в присутності адвоката жінки, за його зверненням, проведено засідання комісії з розгляду акту про порушення 30.11.2021 року за наслідками якого згідно з пп. 6 п. 8.4.2 ПРРЕЕ та відповідно до пунктів 8.4.7, 8.4.8 ПРРЕЕ прийнято рішення, яким за формулою № 8 п. 8.4.12 ПРРЕЕ, визначено обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих збитків у вигляді вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ПРРЕЕ в розмірі 2 237 651 гривні. Цього ж дня йому вручили розрахунок вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення, розрахункові документи для оплати та копію протоколу, в якому є відповідна відмітка про таке вручення.
Жінка стверджує, що непобутові приміщення, які вказані в акті про порушення фактично не перебувають у її користуванні, оскільки передані в оренду товариству з обмеженою відповідальністю «Пікфордс девелоп», проте, матеріали справи не містять належних доказів того, що було виконано вимоги п. 4.27 ПРРЕЕ і споживачка повідомила електропостачальника та оператора системи про припинення користування електричною енергією та надала заяву щодо розірвання договору і сплатила всі необхідні платежі.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Долучений до матеріалів справи акт про порушення відповідає формі, наведеної в додатку 9 до ПРРЕЕ, містить зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих правил, а саме порушення підпунктів 2.3.1; 2.3.2; 2.3.3; 2.3.4; 5.5.5 пункту 8.4.2, а також містить всі необхідні параметри, що характеризують електроустановку споживачки, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення.
"Враховуючи, що на судовому засіданні не було підтверджено доказами наявність порушень під час оформлення акта про порушення № К046395 або рішення комісії по його розгляду від 06.12.2021 року чи протиправність дій працівників відповідача, суд, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, не знаходить підстав для задоволення позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішення комісії ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» з розгляду актів про порушення правил роздрібного ринку електричної енергії, оформлене протоколом № 008 від 06.12.2021 року", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.