Киянці без її дозволу відкрили третю картку в ПриватБанку та вкрали 15 478 гривень - яким було рішення суду

З матеріалів справи вбачається, що всі фінансові операції з переказу коштів між картами жінки 02.08.2022 року здійснені через мобільний за стосунок "Приват-24"

ПриватБанк
Жінка втратила з рахунків кошти у розмірі 15 478 гривень, а ПриватБанк відмовляється їх повертати

Жінка користувалася двома картками ПриватБанку, але без її дозволу відкрили ще третю та зняли у банкоматах 15 478 гривень. Вона вважає, що фінустанова не виконала своїх зобов'язань по захисту коштів, тому має їх повернути. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 30 липня 2024 року. 

Жінка мала у користуванні картку для виплат та кредитку. 02.08.2022 року ПриватБанком було відкрито ще одну картку і той же день по всім трьох картках здійснено ряд несанкціонованих переказів коштів на загальну суму 15 478 гривень та зняття готівки в банкоматі без її дозволу. 

З матеріалів справи вбачається, що всі фінансові операції з переказу коштів між картами жінки 02.08.2022 року здійснені через мобільний за стосунок "Приват-24". Вони проведені з належною автентифікацією (авторизацією) всіх необхідних даних. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона не зверталася з заявами про незаконне заволодіння її коштами до фінустанови та поліції. 

"Так, матеріали справи не містять доказів, що позивачка зверталася до банку та правоохоронних органів. Єдине звернення, яке зафіксовано в банку датоване 03.08.2022 року про викрадення мобільного телефону від її доньки. Відповідно до частини 1 статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Відповідно до ч. ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Відповідно до ст. 79 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Аналіз наведених вище норм законодавства та фактично встановлені обставини у справі вказують на те, що підстави для задоволення позову громадянки до акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про стягнення безпідставно списаних коштів, відсутні", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube