Киянин втратив з кредитки 133 801 гривні та вимагає ПриватБанк відновити кошти - що вирішив суд

Клієнт ПриватБанку вказує, що не давав дозволу на списання коштів з кредитного рахунку

ПриватБанк
Чоловік втратив з кредитки ПриватБанку 133 801 гривні

Чоловік втратив з кредитної картки ПриватБанку кошти у загальній сумі 133 801 гривні. Він вимагає стягнути ці кошти з фінустанови. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 29 лютого 2024 року.

8 липня 2022 року чоловіку стало відомо, що з його платіжної картки, яка відкрита в АТ КБ «ПриватБанк», знято кошти на загальну суму 125 775 тисяч гривень, а також комісія за платежами у розмірі 3 816 гривень, у зв'язку з чим стали нараховуватися проценти за користування кредитними коштами у розмірі 4 210 гривень. Всі кошти списали без його дозволу. Для повідомлення про можливе вчинення шахрайських дій з боку невстановлених осіб, він зателефонував до органів поліції. На виклик приїхали патрульні, які зафіксували заяву і 25 липня 2023 року внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України.

"Позивачем не надано жодного доказу щодо несанкціонованих транзакцій, як він зазначає та на які посилається, оскільки операції було проведено з підтвердженням 3D-Secure паролю. Треті особи, для здійснення платіжних операцій, не мали б змоги зробити це, не знаючи паролю входу до системи «Приват-24», який відомий лише клієнту, усіх даних картки "Універсальна" (номер, дату, статичний та динамічний пароль, ПІН-коду картки), отже ним не дотримано вимог умов та правил надання банківських послуг щодо забезпечення збереження інформації необхідної для авторизації клієнта через віддалені канали банківського обслуговування", - заявили у ПриватБанку. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Він не надав доказів своєї непричетності щодо зняття коштів з рахунку. 

"Позивач не надав доказів, що кошти переказані без його волевиявлення, не за його власним розпорядженням. Так, заява до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення, як і витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, не є судовим рішенням, яке набрало законної сили, а обставини, встановлені у ньому, - становили б преюдицію. Подання заяви про вчинення кримінального правопорушення і факт внесення відомостей до реєстру є задокументованими актами фіксації певних обставин, які не мають наперед визначеної оцінки. Обвинувальний вирок, який би набрав законної сили, у якому суд встановив, що кошти з його рахунку були переказані не ним, а іншою особою, яка протиправним шляхом, без його згоди заволоділа таким чином коштами і розпорядилася ними, не надано, про закінчення досудового розслідування та результат не повідомлено суду. Тож позов є необґрунтованим та не підлягає задоволенню", - вважає суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube