Жінка не давала згоди на проведення операції з її рахунками у ПриватБанку
Невідомі особи отримали доступ до рахунків жінки у ПриватБанку та списали 133 477 гривень. Їй довелося погасити кредитну заборгованість у розмірі 109 609 гривень. Вона вимагає від фінустанови повернення коштів. Про це йдеться у рішенні Богодухівського районного суду Харківської області, опублікованому 10 квітня 2024 року.
21.03.2023 року невідомі особи здійснили несанкціонований доступ до рахунків жінки у ПриватБанку. Внаслідок цього без її відома було здійснено списання коштів на суму 109 609 гривень. Вона звернулася до поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення, де розпочали досудове розслідування за ч .1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. У квітні-травні 2023 року на вимогу банку шляхом особистих коштів нею було здійснено повне погашення банку указаної кредитної заборгованості в розмірі 109 609 гривень.
"21.03.2023 року з карт клієнтки було здійснено ряд видаткових операцій, що нею не визнаються. При цьому, що кошти знято внаслідок розголошення конфіденційних даних, тож покладення на банк відповідальності за виконання операцій з переказу коштів є неправомірним", - заявили у ПриватБанку.
Судом встановлено факт звернення жінки до ПриватБанку та до поліції з приводу вчинених стосовно неї шахрайських дій. Наведені обставини у сукупності свідчать про те, що у неї дійсно було відсутнє волевиявлення на вчинення вказаних банківських операцій на загальну суму 133 477 гривень, що відбулось 21.03.2023 року. Суд звертає увагу на те, що посилання представника фінустанови на те, що кошти було знято в результаті розголошення клієнткою конфіденційних даних є непереконливим. В телефонній розмові на номер гарячої лінії ПриватБанку, запис якої був досліджений на судовому засіданні вона зазначила, що ніякої конфіденційної інформації з третіми особами не розголошувала.
Суд вирішив частково задовольнити позов жінки. З акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" на її користь стягнуть кошти в розмірі 133 477 гривень, витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 10 тисяч гривень, всього - 143 477 гривень.
"Суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині стягнення коштів в розмірі 133 477 гривень, з яких 23 868 гривень (збитки), 109 609 гривень (безпідставно отримані кошти), оскільки позивачка, як користувачка карток своїми діями чи бездіяльністю не сприяла втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера (коду) або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції. Списання коштів з рахунків відбулося не за її розпорядженням та вона не повинна нести відповідальності за дані операції, тому ці кошти повинні бути повернуті", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.