Малі та середні підприємства зможуть отримати страхування від воєнних ризиків: як подати заявку

Читать на русском

USAID анонсувало програму на $1 млн, малі та середні підприємства зможуть отримати страхування від воєнних ризиків

Читать на русском
страхування, війна
USAID пропонує грантові програми

USAID анонсувало програму на $1 млн, малі та середні підприємства зможуть отримати страхування від воєнних ризиків

Проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» почав приймати грантові заявки від фінансових посередників, які зацікавлені в розвитку інструментів страхування від воєнних ризиків для мікро-, малих та середніх підприємств. Загальний бюджет грантової програми складає $1 млн. Кінцевий термін подання заявок на отримання грантів – 15 липня. Про це пише Forbes.

В USAID повідомили, що метою грантової програми є розвиток страхового ринку України та підвищення стійкості малих та середніх підприємств до воєнних ризиків за допомогою новітніх страхових продуктів.

«Очікується, що завдяки їм підприємства зможуть знизити ризики при реалізації інвестиційних проєктів. У першу чергу йдеться про ризики, що пов’язані з втратою або пошкодженням майна внаслідок агресії з боку Росії. Також це може допомогти ММСП залучати додаткове фінансування, створювати нові робочі місця та нарощувати обсяги продажів», - йдеться в повідомленні.

До участі в програмі запрошують юридично зареєстровані в Україні фінансові установи, які мають достатні фінансові та операційні ресурси для сприяння розвитку страхування ММСП від воєнних ризиків.

Планується, що грантові проєкти буде реалізовано впродовж наступних 1-2 років. Кінцевий термін подання заявок на отримання грантів – 15 липня.

Детально про те, як подати заявку і всі запитання-відповіді – на сайті проєкту за цим посиланням.

НБУ займається розробкою законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків 

Рада з фінансової стабільності в лютому 2024 року схвалила Концепцію створення в Україні моделі страхування воєнних ризиків, що передбачає запровадження відповідного обов’язкового та добровільного страхування.

Створення цієї концепції передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом. Вона розроблена за участю фахівців Світового банку, Національного банку, Міністерства фінансів та Міністерства економіки.

«Йдеться про створення повнофункціонального механізму, який може запрацювати вже зараз і буде працювати ще багато років після закінчення повномасштабного вторгнення, оскільки безпекові ризики зберігатимуться», - пояснила  перша заступниця Голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона підкреслила, що обов'язкове страхування дозволить залучити до цього процесу велику кількість об'єктів, що дасть можливість знизити вартість страховки. Передбачаються три рівні покриття: вітчизняні страхові компанії, державна агенція та західні перестрахові компанії.

Заступниця Голови НБУ висловила сподівання, що цей механізм запрацює вже у поточному році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.